XIII Niedziela Zwykła – 01.07.2018

 

1. 

Dziś odbywa się Akcja krwiodawstwa w godz. od 9.00 do 14.00 przy Domu Kultury.

2. 

Zapraszamy dzisiaj wszystkich ministrantów i ich rodziców na wspólne grillowanie do Urbanowa na godz. 15.00.

3. 

Wyjazd pielgrzymów do Zamościa w poniedziałek o godz. 5.00 sprzed kościoła św. Józefa.

4. 

W czwartek wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę po mszy św. o godz. 7.30 sprzed kościoła św. Józefa. Zachęcamy do udziału.

5. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W związku z możliwością rozpoczęcia malowania kościoła w nadchodzącym tygodniu w pierwszy czwartek nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Wieczorna mszą św. w czwartek w intencji kapłanów i o nowe powołania.

W piątek okazja do spowiedzi św. w Urbanowie o godz. 16.30, w kościele parafialnym o 17.30 natomiast w Rudnikach w sobotę przed mszą św. W sobotę zapraszamy na adorację o godz. 18.00 i mszę św. wieczorną w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. 

Dzięki posłudze w naszej parafii Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej istnieje możliwość odwiedzin chorych i starszych z Komunią Świętą w każdą niedzielę. Rodziny prosimy o umożliwienie spotkania chorym z Panem Jezusem Eucharystycznym i zgłaszanie chorych w zakrystii.

7. 

Odpust parafialny Matki Bożej Szkaplerznej będzie w niedzielę 22 lipca. Sumę odpustową odprawi Ojciec Dariusz Godawa z Kamerunu. 

8. 

Akcja Katolicka zachęca do skorzystania z oferty jednodniowych wyjazdów wakacyjnych dzieci. Zapisy w poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach parafialnych.

9.  Dziękujemy za złożone dary dla kenijskiej rodziny. Serdeczne Bóg zapłać!
10.          Zachęcamy do wakacyjnego czytania czasopism.
11.          Odeszli do wieczności:

Odbył się pogrzeb:  

† Zbigniew Latuszek, l. 65 z Rynku

Odbędą się pogrzeby:

† Kazimiera (k) Nowak, l. 88, z ul. Nowej w poniedziałek o 13.00   

† Zenon Krajewski, l. 83, z ul. Ogrodowej we wtorek o 13.00                               

 

Dobry Jezu……

 

XII Niedziela Zwykła – 24.06.2018

1.  Dziś przed kościołem po raz ostatni można wesprzeć sierociniec w Betlejem zakupując pamiątki z Ziemi Świętej.
2.  Z okazji rozpoczynających się wakacji wszystkim dzieciom, młodzieży i urlopowiczom życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu, a pracującym pogody ducha i radosnego pełnienia swoich obowiązków. Niech w wypoczynku i pracy towarzyszy nam codzienna modlitwa i niedzielna msza św. Czas wakacyjny może być również okazją, abyśmy w zwykłe dni ofiarowali swój czas na udział we mszy św.
3.  Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej mszy św.

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie o 6.45, a Różaniec o 18.00.

4.  Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, na której zostaną wręczone nominacje na kolejną kadencję w czwartek po wieczornej mszy św. Bardzo prosimy wszystkich członków o obecność.
5.  W czwartek w katedrze poznańskiej Ksiądz Arcybiskup nałoży krzyże misyjne na 15 osób z naszej parafii, które w sierpniu wyjadą na wolontariat misyjny do Betlejem.
6.  W piątek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, msze św. o 7.00, 10.00 i 18.30, a na wioskach o 17.00, taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W piątek nie obowiązuje post.

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny składamy najlepsze życzenia.

7.  Akcja krwiodawstwa odbędzie się w przyszłą niedzielę w godz. od 9 do 14 przy Domu Kultury.
8.W W przyszła niedzielę 1 lipca zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców na wspólne grillowanie do Urbanowa na boisko na godz. 15. Mamy ministrantów z Opalenicy prosimy o upieczenie placków.
9.  Wyjazd do Zamościa 2 lipca o. godz. 5 sprzed kościoła św. Józefa.  
10.          Zbliża się czas lipcowego pielgrzymowania. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Poznań. Chrystus i my” wyruszy sprzed kościoła św. Józefa 5 lipca. Zachęcamy do udziału.
11.          Akcja Katolicka zachęca do skorzystania z oferty jednodniowych wyjazdów wakacyjnych dzieci. Zapisy w poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach parafialnych.
12.          Tygodniowy odpust w Sanktuarium Maryjnym w Wieleniu Zaobrzańskim odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 3 lipca. Szczegółowy program w gablotkach.
13.          Taca z ubiegłej niedzieli gospodarczej wyniosła 8 200 zł. Cały wysiłek przy renowacji ołtarza jest skierowany obecnie na pozłacanie poszczególnych elementów. Prace te wykonywane w oparciu o metody stosowane w XVII w. posuwają się do przodu, ale bardzo wolno, ze względu na swoją archiwalną specyfikę.
14.          Po mszy św. dzieci mogą odebrać ostatnia przed wakacjami owieczkę ze Słowem Bożym.
15.          Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
16.          Odeszli do wieczności:

Odbył się pogrzeb:  

† Benedykt Żok, l. 90 z ul. 3 Maja  

† Siostra Albertynka Willana, l. 80 z ul. Młyńskiej

XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

1.

Informujemy, ze dekretem Księdza Arcybiskupa nasz Ksiądz Wikariusz Łukasz Łukasik został mianowany od 25 sierpnia wikariuszem Parafii Św. Anny w Poznaniu oraz Zastępcą Dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

2. Dzisiaj od godz. 16.30 „Biesiada u św. Józefa” w sąsiedniej parafii.
3.

Zapraszamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszach świętych wieczornych.

4.

Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas: 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 Gimnazjum odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele.

5.

Spotkanie rodziców ministrantów wyjeżdzających do Warszawy w środę po wieczornej mszy św. Prosimy o wpłacanie pozostałej kwoty za wyjazd.

6.

Msze święte na zakończenie roku katechetycznego i szkolnego, podczas których podziękujemy Bogu za wszystkie otrzymane łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje:

– dla Szkoły Podstawowej w Rudnikach w środę o 8.30

– dla Szkoły Podstawowej w Opalenicy w czwartek o 11.00

– dla Szkoły Podstawowej w Urbanowie w piątek o 8.30

– dla Gimnazjum w piątek o 10.00

– dla Zespołu Szkół w kościele Św. Józefa w piątek o 8.15

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

7. W sobotę przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach.
8.

Ostatnia przed wakacjami próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach. Przy tej okazji bardzo dziękujemy Bernadecie, Weronice i Zuzannie za serdeczną opiekę nad dziewczynkami.

9. Zbiórka ministrantów w przyszłą sobotę o 11.00.

W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12 uroczysty obrzęd przyjęcia do grona ministrantów.

Chłopców, którzy pragną włączyć się do służby Bożej zapraszamy na zbiórkę w sobotę.

10.

W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. w I rocznicę chrztu św. dzieci, które otrzymały go w II kwartale ubiegłego roku. Zapraszamy rodziców i chrzestnych wraz z dziećmi.

11.

Centralne obchody jubileuszowe 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu od piątku do niedzieli, szczegółowy plan w gablotce.

12.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także ostatnia szansa na wsparcie sierocińca w Betlejem, młodzież po mszach św. będzie rozprowadzać produkty z Ziemi Świętej.

13.

Potrzebna jest pilna pomoc dla kenijskiej rodziny, która od kilku tygodni mieszka w Poznaniu. Do środy włącznie w zakrystii zbieramy artykuły chemiczne i kosmetyki.

14.

Tygodniowy odpust w Sanktuarium Maryjnym w Wieleniu Zaobrzańskim odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 3 lipca. Szczegółowy program w gablotkach.

15.

Ostateczny termin uregulowania płatności związanych z wyjazdem dzieci do Kołobrzegu, który organizuje Akcja Katolicka w poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach. Istnieje jeszcze możliwość zapisu dzieci na wyjazdy jednodniowe.

16. Po mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
17.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o sanktuarium Maryjnym na Świętej Górze w Gostyniu.

18. Odeszli do wieczności:

Odbył się pogrzeb:

† Halina Kałek, l. 62 z Grodziska

Odbędzie się pogrzeb:

† Lech Perz, l. 70 z ul. Wyzwolenia w poniedziałek o 11.00.

X Niedziela Zwykła – 10.06.2018

1. 

Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy brali udział i zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała i Oktawy, a szczególnie służbie liturgicznej, obsłudze procesji, niosącym obrazy i sztandary, baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, orkiestrze, Bractwu Kurkowemu, strażakom i policji, mieszkańcom Cukrowni i Agrometu za przygotowanie ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za to piękne świadectwo wiary i przywiązania do wartości chrześcijańskich.

2. 

Zachęcamy do udziału w dzisiejszym Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania z placu Mickiewicza o godz. 15:30.

3. 

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które nas tak bardzo umiłowało. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe po mszy św. wieczornej.

4.  Spotkanie Koła Radia Maryja w Parafii Św. Józefa we wtorek o 19.00.
5. 

W środę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej okazji zapraszamy na procesję fatimską po mszy św. wieczornej. Prosimy zabrać ze sobą świece.

Jest to również dzień wspomnienia św. Antoniego, patrona naszego Księdza Proboszcza. Już dziś składamy Mu najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Świętego Patrona. Niech Maryja wyprasza wszelkie łaski i siły potrzebne w prowadzeniu naszej parafii i głoszeniu słowa Bożego. 

6. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek w łączności z wieczorną mszą św.

7.  Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
8. 

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont ołtarza głównego. Msza św. za Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

9. 

Już dziś zapowiadamy, że spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas: 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 Gimnazjum odbędzie się w poniedziałek 18 czerwca o godz. 18.30 w kościele. Prosimy o zabranie ze sobą kart.

10.         

Zachęcamy do zainteresowania się ciekawymi, jednodniowymi, wakacyjnymi wyjazdami dzieci w wieku szkoły podstawowej, które organizuje Akcja Katolicka. Rodziców dzieci, które już zostały zapisane prosimy o uzupełnienie dokumentacji. Informacje i zapisy w każdy poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach.

11.          Po mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
12.          Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
13.          Odeszli do wieczności:

Odbyły się pogrzeby:

† Urszula Lüty, l. 89 z ul. Niegolewskich

† Krystyna Rajtar, l. 94 z ul. Reymonta

† Leokadia Klorek, l. 102 z ul. Zbożowej 

IX Niedziela Zwykła – 03.06.2017

1. 

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad nami. Przed kościołem zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. 

Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna dziś po mszy o 12.00. Od poniedziałku do środy zapraszamy na wieczorne msze św. z nieszporami, procesją i nabożeństwem czerwcowym.

3. 

Spotkanie Żywego Różańca we wtorek o 16.30, a Ojców Różańcowych w sobotę o 17 na salkach.

4. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Okazja do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Msza św. za kapłanów i o nowe powołania z okazji pierwszego czwartku w kościele św. Józefa.

5. 

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek o 18.00 w kościele św. Józefa z obrzędem błogosławieństwa wianków. W tym dniu nie ma wieczornej mszy św. w naszym kościele.

6. 

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza św. z procesją do figury Serca Jezusowego połączona z aktem oddania obu parafii o 18.30.

W piątek nie ma postu.  

7. 

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Na godz. 9.00 zapraszamy na mszę św. wszystkich chorych i starszych. Prosimy bliskich o umożliwienie im przybycia do kościoła.

8.  Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
9. 

Z okazji dzisiejszych imienin Pana Leszka, naszego kościelnego składamy Mu życzenia wielu łask Bożych i dziękujemy za zaangażowanie i codzienną troskę o naszą parafię.

10.         

Akcja Katolicka organizuje wyjazdy letnie dzieci w wieku szkoły podstawowej. Informacje i zapisy z przedpłatą w każdy poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach parafialnych.

11.         

Ostatnia składka inwestycyjna łącznie z ofiarami złożonymi w biurze wyniosła 9 550 zł. Hojnym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy BÓG ZAPŁAĆ i zapewniamy o naszej ciągłej modlitwie.

12.          Po mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
13.          Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Niedziela Trójcy Świętej – 27.05.2018

1.  

Nabożeństwa majowe do czwartku o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie tych, którym nie udało się jeszcze w maju być na nabożeństwie. Zwracamy uwagę, iż msze św. wieczorne od poniedziałku do środy odbywają się zaraz po nabożeństwie.

Od piątku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po wieczornej mszy św.

2.   Próby sypania kwiatków dla dzieci w poniedziałek i wtorek o 17.00.
3.   W środę mszą św. wieczorną połączoną z nieszporami oraz procesją rozpoczniemy świętowanie Uroczystości Bożego Ciała. Msze św. na wioskach w środę o 20.00. Msza św. wieczorna już z uroczystości.
4.  

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Pamiętajmy, że czynny, pobożny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Msze św. o 7.00, 9.00 w kościele św. Józefa skąd wyruszy procesja, która zakończy się mszą św. w naszym kościele oraz wieczorna msza św. o 18.30. Prosimy o godne udekorowanie domów. O przygotowanie ołtarzy proszeni są mieszkańcy Cukrowni i Agrometu – spotkanie  organizacyjne jutro w poniedziałek po mszy św. wieczornej.

5.  

W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła codziennie w łączności z nieszporami i wieczorną mszą św. W tym roku do obsługi procesji prosimy:

– w środę Akcję Katolicką

– w czwartek Strażaków

– w piątek mieszkańców Opalenicy

– w sobotę Ojców Różańcowych

– w niedzielę mieszkańców Kozłowa (po mszy św. o 12.00)

– w poniedziałek mieszkańców Urbanowa

– we wtorek mieszkańców Rudnik

– w środę mieszkańców Troszczyna

– w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Bractwo Kurkowe

Zachęcamy wszystkich mieszkańców wiosek do wzięcia udziału we mszy św. i procesji w dniu, w którym obsługują procesję.

6.  

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św.

W sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do odprawienia nabożeństwa 5 pierwszych sobót miesiąca oraz do odmawiania nowenny pompejańskiej.

7.  

Odwiedziny chorych z Komunią święta, w pierwszy piątek od godz. 9.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

8.   Wyjazd na Lednicę w sobotę, zbiórka o godz. 9.15 przed kościołem.
9.   Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
10.      Osoby wyjeżdzająca na pielgrzymkę do Zamościa z parafii św. Józefa proszeni są o dokonanie wpłaty 100 zł.
11.      Akcja Katolicka organizuje wyjazdy letnie dzieci w wieku szkoły podstawowej. Informacje i zapisy z przedpłatą w każdy poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach parafialnych.
12.     

Po mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.

13.     

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim modlitewnik na każdy dzień czerwca.

14.     

Odbył się pogrzeb:

† Czesława (k) Matuszczak l. 89 z Terespotockich

Odbędą się pogrzeby:

† Helena Haegenbarth l. 96 z ul. Nowej we wtorek o 13.00

† Janusz Kreczko, dawniej zamieszkały na ul. Sienkiewicza w środę o 11.00                Wieczny odpoczynek…

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018

1.  Wczoraj w Katedrze Poznańskiej święcenia diakonatu przyjął diakon Amadeusz Fertig, któremu gratulujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych w posłudze diakońskiej.
2.  Dziś przed kościołem zbiórka Arcybiskupie Seminarium Duchowne.
3.  Zachęcamy, aby radosny obchód dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego rozszerzyć na jutro.  W drugie święto Zielonych Świąt, Święto NMP Matki Kościoła zapraszamy na msze św. o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30.
4.  Dziękujemy za udział i zorganizowanie procesji fatimskiej oraz za przygotowanie kapliczki leśnej.
5.  Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie o 18.00. Zwracamy uwagę, iż msze św. wieczorne w maju w tygodniu odbywają się zaraz po nabożeństwie. W sobotę szczególnie zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkie Mamy z okazji Ich święta. Żyjącym Mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
6.  We wtorek wspomnienie św. Rity, patronki spraw beznadziejnych, a w sobotę św. Filipa Neri, określanego jako Najweselszy święty świata”.
7.  W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Podczas nabożeństwa majowego będziemy szczególnie dziękować Panu Bogu za dar powołania nowowyświęconego diakona Amadeusza, za dar powołania kleryka Damiana oraz będziemy polecać wszystkich kapłanów obchodzących w maju swoje rocznice święceń kapłańskich.
8.  W dniach 21– 27 maja 2018 r. z okazji 1050. rocznicy powstania poznańskiego biskupstwa Archidiecezja Poznańska wraz ze wspólnotą Przymierze Miłosierdzia i wieloma innymi wspólnotami organizuje ewangelizację miasta Poznania. W tym czasie odbędą się liczne wydarzenia. Szczegółowy plan wydarzeń Misji Talitha Kum w gablotce. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
9.  W przyszłą sobotę w Katedrze Poznańskiej odbędą się świecenia prezbiteratu. Otoczmy w tym dniu naszą modlitwą nowowyświęconych kapłanów. 
10.     Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00.
11.     Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
12.     W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Taca będzie przeznaczona na remont ołtarza.  Msza św. za Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą sobotę o godz. 18.30.
13.     Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy zaangażowali się w sprzątanie kościoła. Bóg zapłać!
14.     Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Już dziś informujemy, że o przygotowanie ołtarzy proszeni są w tym roku mieszkańcy Cukrowni i Agrometu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w kolejnym tygodniu.
15.     Akcja Katolicka organizuje wyjazdy letnie dzieci w wieku szkoły podstawowej. Informacje i zapisy z przedpłatą w każdy poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach parafialnych.
16.     Po mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
17.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
18.     Odeszli do wieczności, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu:

† Stanisław Kisiel, l. 84 z ul. Reymonta                  

Wieczny odpoczynek……………

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego -13.05.2018

1. 

Dzisiaj w naszej parafii Pierwsza Komunia Święta dzieci na mszach św. o 10.45 i o 12.00.

2.  Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy w kościele podczas nabożeństw majowych.
3.  W białym tygodniu wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w  nabożeństwach majowych o 18.00 i mszy św. Zwracamy uwagę, że w maju wieczorne msze św. odbywają się zaraz po nabożeństwie, z wyjątkiem sobót i niedziel.
4.  W poniedziałek procesja fatimska przejdzie po mszy św. wieczornej ulicami miasta z kościoła do kapliczki leśnej. Prosimy zabrać ze sobą świece oraz różańce. Mieszkańców ulic Opalińskich, Rynku i Poznańskiej, którymi przejdzie procesja prosimy o udekorowanie domów.

Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która w minionym tygodniu przyjęła sakrament bierzmowania.  

5.  Rekolekcje szkolne dla Gimnazjum od środy do piątku.
6.  W środę święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
7.  Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
8.  W sobotę 19 maja w Katedrze Poznańskiej o godz. 10.00 odbędą się świecenia diakonatu syna naszej parafii Amadeusza Fertiga. Otoczmy Go w tych dniach naszą szczególną modlitwą.

Organizowany jest wyjazd autokarowy na świecenia o godz. 8.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do środy.

Ze względu na uroczystości święceń diakonatu biuro parafialne w przyszłą sobotę będzie nieczynne.

9.  W przyszłą sobotę obchody 1050-lecia biskupstwa poznańskiego. Uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 20.00, a po niej o godz. 21 zabrzmią dzwony, jak we wszystkich kościołach archidiecezji. Zwracamy szczególną uwagę, że w sobotę wyjątkowo nie będzie mszy św. o 18.30, a nabożeństwo majowe będzie o 19.45.

Msza św. w Rudnikach będzie nie w sobotę, a w niedzielę o 8.30.

10.          W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego i koniec okresu wielkanocnego.

Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię Św.

Tych, którzy nie spełnili jeszcze tego obowiązku zapraszamy w tym tygodniu do spowiedzi św. pół godziny przed każdą mszą św.

11.          Przyszła niedziela to także w naszej parafii niedziela powołań, słowo Boże będzie głosił diakon Amadeusz. Po mszy zbiórka na Arcybiskupie Seminarium Duchowne. 
12.          Akcja Katolicka organizuje wyjazdy letnie dzieci w wieku szkoły podstawowej, m.in. tygodniowy wyjazd nad morze do Kołobrzegu. Informacje i zapisy z przedpłatą we wtorek 15 maja oraz każdy poniedziałek od 21 maja po wieczornej mszy św. na salkach parafialnych. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej parafii.
13.          Po mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
14.          Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o tym, że Bóg jest większy niż choroba.
15.          Odeszli do wieczności:

Kazimiera Nożyńska, l. 92 z ul. Zarzecze we wtorek o 13.00       

Wieczny odpoczynek……….

VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018

1. 

Przychodząc na nabożeństwa majowe codziennie o 18.00, tak jak Św. Jan Ewangelista pod krzyżem, stajemy obok Maryi, na którą spogląda jej Syn Jezus Chrystus.

Zwracamy uwagę, iż msze św. wieczorne w maju odbywają się zaraz po nabożeństwie. Dzieci otrzymują codziennie naklejki o Matce Bożej.

2. 

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje noszące nazwę Dni Krzyżowych. Procesje w naszym kościele w poniedziałek i wtorek w czasie nabożeństw majowych, a w środę po rannej mszy św.

3. 

W poniedziałek, wtorek i piątek próba dzieci pierwszokomunijnych, pierwsza grupa o 16.00, druga o 17.00.

4. 

Spotkanie Koła Radia Maryja we wtorek o 19.00 w Parafii Św. Józefa.

5. 

Próba przed sakramentem bierzmowania dla kandydatów i świadków w poniedziałek o 18.30 w kościele. Zapraszamy kandydatów również we wtorek na 18.30 na mszę św. oraz adorację połączoną z sakramentem spowiedzi św.

6. 

W środę Sakramentu bierzmowania 100 młodym ludziom udzieli Biskup Damian Bryl na mszy św. o godz. 18.30. Młodzież ze świadkami prosimy o przybycie już o godz. 18.00 na nabożeństwo majowe.

7.  Sprzątanie kościoła i terenu przy kościele przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek 10 maja od godz. 9.00 i 15.00.
8. 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek w łączności z wieczorną mszą św.

9. 

Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź św. dzieci pierwszokomunijnych w sobotę, pierwsza grupa o 8.00, druga grupa o 9.00.

10.     Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
11.     W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W naszej parafii jest to także uroczystość I Komunii Świętej, którą przyjmie 127 dzieci podczas mszy św. o 10.45 i 12.00. Wszystkich, którzy nie są związani z rodzinami dzieci komunijnych prosimy o udział w tym dniu w innych mszach św.

12.    

Otoczmy naszą modlitwą dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., kandydatów do bierzmowania i ich rodziny.   

13.    

Procesja fatimska będzie 14 maja w poniedziałek z kościoła do kapliczki leśnej.

14.     Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom Biegu Maryi, w szczególności Władzom Miasta i Opalenickiemu Klubowi Biegacza.
15.     Szkoła Podstawowa w Opalenicy zaprasza w sobotę 12 maja na „Drzwi Otwarte” od godz. 9.00 do 12.00.
16.     Zapisy wszystkich, a zwłaszcza młodzieży na spotkanie na Lednicy w zakrystii. Koszt 30 zł.
17.     Organizowany jest wyjazd autokarowy na świecenia diakonatu kleryka Amadeusza do katedry w sobotę 19 maja o godz. 8.00. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
18.    

Po mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.

19.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
20.     Odbędzie się pogrzeb:

† Danuta Bręk, l. 44 z ul. Krętej w środę o 13.00                                

Wieczny odpoczynek…

V Niedziela Wielkanocna – 29.04.2018

1.  

Dziś dzień modlitw za Kierowców, których nawołujemy, aby byli ostrożni i przestrzegali zasad, jako pierwszej formy ochrony siebie i innych.

2.   We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, w którym zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych  codziennie o 18.00.  Msze św. wieczorne w maju będą odbywały się zaraz po nabożeństwie. Dzieci będą otrzymywać codziennie naklejki o Matce Bożej.
3.   Próba dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania w poniedziałek o 18.30 w kościele. 
4.   Dzisiaj ostatni dzień zapisów na Bieg Maryi, który odbędzie się 1 maja o godz. 13.00. Zawodnicy przebiegną ulice: Poznańską, Szkolną, Moniuszki, Kasprowicza, Przybyszewskiego, Poznańską za mostem, Akacjową, Leśną, Strumykową, Reymonta, Żeromskiego, Zamkową. Meta biegu i wręczenie medali oraz pucharów przy przedszkolu na ul. Zamkowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do kibicowania zawodnikom. Prosimy o wyrozumiałość z powodu utrudnień. Ulice zostaną odblokowane około godz. 14.30.
5.   2 maja w środę w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej prosimy o wywieszenie flag.
6.   W czwartek w uroczystość NMP Królowej Polski msze św. jak w niedzielę, w Urbanowie i Rudnikach o 8.30.

Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Józefa o 11.30, po niej przejście na Plac Piłsudskiego.

7.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek wieczorna msza św. w intencji kapłanów.

Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św.

W sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

8.   Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek w łączności z wieczorną mszą św.
9.   Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii. Prosimy, aby rodziny zatroszczyły się o zaproszenie duszpasterzy do odwiedzenia chorych w domach.
10.           We wspomnienie św. Floriana w piątek wieczorna msza św. w intencji strażaków.
11.           W najbliższy piątek 4 maja nie ma postu.
12.           Zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00.
13.           Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
14.           Zapraszamy dzieci, które obchodzą pierwszą rocznicę I Komunii Św. w przyszłą niedzielę na mszę św. o 12.00.  
15.           Zachęcamy do obejrzenia filmu „Tam, gdzie mieszka Bóg” w kinie Wielkopolanin w Buku od 4 do 8 maja.
16.           Przy kościele Św. Faustyny w Grodzisku Wlkp. w przyszłą niedzielę  9 do 15 można oddać krew.
17.           Komunikaty Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Tomyślu dostępne w gablotce.
18.           Organizowany jest wyjazd autokarowy na świecenia diakonatu kleryka Amadeusza do katedry. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
19.           Po Mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
20.           Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
21.           Odbyły się pogrzeby

† Andrzej Raszewski, l. 69 z ul. 5 Stycznia

Odbędą się pogrzeby:

† Jędrzej Kornosz, l. 72 z Reymonta w poniedziałek o 11.00

† Zofia Pilarzewicz, l. 95 z ul. 3 Maja w poniedziałek o 13.00

† Janina Bręk, l. 74 z ul. Parkowej w środę o 11.00

† Bogdan Nawrot, l. 61 z ul. Przybyszewskiego w piątek o 13.00                        Wieczny odpoczynek…

22.           Organizujemy wyjazd na Lednicę dnia 2 czerwca. Zapisy w zakrystii.