XXV Niedziela zwykła

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci św. Mateusza i zaangażowali się w przygotowanie festynu parafialnego.
 2. Rozpowszechniła się na świecie idea odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w miejscu publicznym poza kościołem. Z tej racji w piątek w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki zapraszamy na odmówienie Koronki przy Krzyżu Misyjnym obok kościoła o godz. 15.00. Będziemy się modlić przede wszystkim za kapłanów i o pokój na świecie, za nasze rodziny i nas samych. Koronka odmawiana jest równocześnie w setkach miejsc w Polsce i na świecie. Wszystkich, którym bliska jest Koronka do Bożego Miłosierdzia serdecznie zapraszamy.
 3. Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała przypada w sobotę. Pamiętajmy, że Bóg troszczy się o każdego z nas posyłając swoich Aniołów, którzy nas chronią i nam pomagają. Archaniołowie cieszą się wyjątkowa bliskością Pana Boga, dlatego zachęcamy do korzystania z ich pośrednictwa.
 4. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odbędą się:
 5. grupa Pana Leszka we wtorek o 17.15, Pana Stanisława w środę o 17.00 w salkach.
 6. Próby: dziecięcego zespołu „Hosanna” w soboty o 12.00, i młodzieżowego zespołu w soboty o 10.00 w salkach. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 7. Spotkania wspólnoty „Galilea” w piątki po wieczornej mszy św., na które serdecznie zapraszamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił Ojciec Remigiusz z Niepokalanowa. Będzie można nabyć cudowne medaliki.
 9. Ubiegłotygodniowa składka inwestycyjna łącznie z wpłatami na konto parafii i ofiarami złożonymi w biurze wyniosła 15 900 zł.
 10. Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00 Msza św. w I rocznicę chrztu św. dzieci, które otrzymały go w III kwartale ubiegłego roku. Zapraszamy rodziców i chrzestnych wraz z dziećmi.
 11. Będzie to także msza św. dziękczynna za ukończoną renowację Ołtarza Głównego z udziałem wykonawców i nadzorujących.
 12. Odnowiona została także figura Chrystusa nad przejściem do kaplicy bocznej, trwa gruntowna odnowa drogi krzyżowej. Ta sama ekipa odmalowała także kaplicę cmentarną i schody prowadzące na chór. Pozostało nam jeszcze do ukończenia oświetlenie w prezbiterium, które będzie wykonane w niedługim czasie.
 13. Osoby, które zgłosiły się na wyjazd do Ziemi Świętej proszone są o jak najszybsze zawarcie umowy z biurem podróży przez Internet zgodnie z ustaleniami zawartymi na spotkaniu.
 14. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 15. Jest duży wybór prasy katolickiej, dostępnej w kruchcie kościoła.
 16. Odbyły się pogrzeby:
  † Artura Komorowskiego, l. 46 z ul. Półwiejskiej
  † Pawła Kuffel, l. 54 z ul. Dębowej
  Odbędzie się pogrzeb:
  † Bernardyna Biegańskiego, l. 79 z ul. Konopnickiej w poniedziałek o 11.00

XXIV Niedziela zwykła Odpust parafialny

 1. Dziś przeżywamy odpust parafialny Św. Mateusza, Patrona Parafii i Miasta. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. dr Adam Adamski. Podczas mszy św. odpustowej odbędzie się poświecenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym w obecności rodziców. Msza św. zakończy się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nabożeństwem w intencji mieszkańców. Na godz. 14.00 zapraszamy jak co roku na festyn parafialny do ogrodów proboszczowskich na przeżywanie odpustu we wspólnocie wszystkich rodzin.
 2. Dziś odbywa się Akcja krwiodawstwa w godz. 9.00 do 14.00 przy Centrum Kultury.
 3. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 4. W tym tygodniu przypada we wtorek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Jest to dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa.
 5. Spotkanie organizatorów Dni Kultury Chrześcijańskiej w czwartek o 19:00 na probostwie.
 6. W święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, przypadające w piątek zapraszamy wszystkich na wieczorną mszę św. za wszystkich zmarłych parafian, a po niej na nabożeństwo żałobne na cmentarz.
 7. Po wakacyjnej przerwie wracają próby: dziecięcego zespołu „Hosanna” w soboty o 12.00, i młodzieżowego zespołu w soboty o 10.00 w salkach. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 8. Spotkania wspólnoty „Galilea” w piątki po wieczornej mszy św., na które serdecznie zapraszamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
 9. Równo rok temu informowaliśmy o rozpoczęciu prac renowacyjnych ołtarza głównego i wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym tygodniu zdejmiemy baner zasłaniający ołtarz główny, bowiem prace renowacyjne zbliżają się do końca, a konserwatorzy, aby ocenić i przyjrzeć się renowacji chcą spojrzeć na ołtarz nie z bliskiej odległości, ale także z końca kościoła, bowiem tak najlepiej można ocenić efekt prac konserwatorskich.
 10. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum odbędą się: grupa Pani Danuty – 19 września o 17.00, Pani Wiktorii – 20 września o 17.30,  Pana Leszka – 25 września o 17.15, Pana Stanisława – 26 września o 17.00.
 11. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 12. Zachęcamy do czytania dostępnych w naszej parafii czasopism katolickich.
 13. Odbyły się pogrzeby:
  † Zbigniewa Franka, l. 68 z ul. Energetycznej
  † Zbigniewa Włodarczaka, l. 61 z ul. Skośnej
  † Jarosława Gracza, l. 32 z Sielinka
  † Zofii Wita, l. 84 z Sielinka

XXIII Niedziela zwykła

 1. Jutro w poniedziałek imieniny obchodzi Ks. Wikariusz Łukasz, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Świętych Patronów.
 2. Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum w poniedziałek o godz. 18:30 w kościele.
 3. Przypominamy o spotkaniu pielgrzymów do Ziemi Świętej, które odbędzie się jutro w poniedziałek po wieczornej mszy św. na salkach. Zapraszamy także osoby z listy rezerwowej.
 4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy we wtorek na godz. 18.30.
 5. Comiesięczny różaniec fatimski, połączony z wieczorną mszą św. i procesją fatimską w czwartek 13 września. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 6. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w piątek, wspomnienie NMP Bolesnej w sobotę.
 7. Odpust parafialny ku czci Św. Mateusza, Patrona Parafii i Miasta, odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 września. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. dr Adam Adamski. Podczas mszy św. odpustowej odbędzie się poświecenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym w obecności obojga rodziców.
 8. Po mszy św. od godz. 14.00 jak co roku przed probostwem festyn parafialny. Niewiele jest okazji w ciągu roku, aby być razem w życzliwej atmosferze, dlatego zapraszamy wszystkie rodziny do wspólnego przeżywania naszego parafialnego święta.
 9. Również z tej okazji organizowana jest w dniu festynu akcja krwiodawstwa od godz. 9.00 do 14.00 przy Domu Kultury.
 10. Dary serca można składać w czwartek od godz. 15.00 do 18.00 na salkach parafialnych. Natomiast gospodynie domowe prosimy o upieczenie i przyniesienie na plebanię placków w dniu festynu.
 11. Zachęcamy, aby godnie przygotować się do przeżywania odpustu i skorzystać z sakramentu pojednania. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą mszą św.
 12. W przyszła niedziele msza św. o szczęśliwą kampanię cukrowniczą o 10.45.
 13. Za tydzień w III niedzielę miesiąca składka przeznaczona na remont ołtarza.
 14. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 15. W przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 16. Otwarcie nowego obiektu OSP Opalenica w piątek o godz. 18.00.
 17. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom, którzy od lat przygotowują pielgrzymkę do Górki Duchownej. Bóg zapłać.
 18. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 19. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym w nowej odsłonie.
 20. Zachęcamy do czytania dostępnych w naszej parafii czasopism katolickich.
 21. Odbyły się pogrzeby:
  † Jana Batora, l. 74 z ul. Strumykowej
  † Teodory Drzymały, l. 77 z Terespotockiego

XXII Niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego w poniedziałek, w sobotę święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej. W przyszła niedzielę odpust parafialny w parafii w Buku.
 2. W poniedziałek uczniowie wracają po wakacjach do szkoły. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione w naszej parafii o godzinie 8.00 – dla gimnazjum i o godzinie 9.00 dla szkoły podstawowej, na której poświęcimy tornistry pierwszoklasistów. Msza św. dla liceum o godzinie 8.15 w parafii św. Józefa, w Rudnikach o godzinie 9.00 w Urbanowie o godzinie 10.00
 3. W poniedziałek, 3 września, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie animatorów przygotowujących młodzież z naszej parafii do przyjęcia sakramentu bierzmowania
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek. W czwartek całodzienna adoracja i Msza św. o godzinie 18.30 w intencji powołań kapłańskich. Spowiedź pierwszopiątkowa i na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w piątek od 15.00 dla dzieci, od 18.00 dla młodzieży w naszym kościele, od 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed Mszą św.
 5. Chorych odwiedzimy z Komunią Świętą w środę od godz. 8.30. Chorych można zgłaszać w zakrystii.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie.
 7. Pierwsza po wakacjach zbiórka dla ministrantów, w przyszłą sobotę – 8 września, o godzinie 10.00. Na pierwsze spotkanie zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Na spotkaniu przedstawiony zostanie plan pracy na najbliższy rok szkolny.
 8. Już dziś informujemy, że spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum oraz 8 i 7 klas szkoły podstawowej odbędzie się w poniedziałek 10 września o godz. 18:30 w kościele.
 9. Pierwsze spotkanie pielgrzymów do Ziemi Świętej 10 września po wieczornej Mszy św. w salkach
 10. 6 września odbędzie się odpust parafialny ku czci Św. Mateusza, Patrona Parafii i Miasta, połączony z festynem parafialnym.
 11. Burmistrz Opalenicy zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 18 lat, na bezpłatne badania profilaktyczne płuc. 8 września w godzinach od 10.00 do 15.00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Opalenicy przy ul. Gimnazjalnej będzie można wykonać badanie RTG i spirometrię. Zapisy na badania w Urzędzie Miejskim w Opalenicy – osobiście lub telefonicznie.
 12. Po wakacjach wraca „owieczka”, która będzie rozdawana dzieciom po Mszy św.
 13. Spotkanie Matek Różańcowych we wtorek 4 września o godz. 16.30 w salkach
 14. Organizatorzy przypominają o wyznaczonym spotkaniu z prezesem „LS Plus” w sprawie planów inwestycyjnych dot. utylizacji śmieci na terenie Rudnik. Spotkanie odbędzie się 7 września o godzinie 18.00 w Auli Przedszkola przy ulicy Zamkowej.
 15. Odbyły się pogrzeby:
  † Anny Krytka, l.46 z Jastrzemnik
  † Jadwigi Kroma, l. 69 z os. Centrum
  † Mariana Ranke, l. 78 z Rudnik
  Odbędzie się pogrzeb
  † Urszuli Nowackiej l. 68 z Rudnik

XXI Niedziela zwykła 26.08.2018r.

 1. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia w poniedziałek Św. Moniki, Matki Św. Augustyna, którego wspominamy we wtorek, w środę wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 2. W sobotę, 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Na wieczornej mszy św. będziemy się modlić za tych, którzy walczyli o naszą wolność.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 18.00 oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 4. Piesza pielgrzymka do Górki Duchownej wyruszy w piątek z kościoła św. Józefa po Mszy św. o godz. 7.30. Zapisy w parafii św. Józefa lub bezpośrednio przed wyjściem. Szczegóły w gablotce. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa. Kto odczuwa potrzebę i czuje się na siłach, niech się sprawdzi w pieszym pielgrzymowaniu.
 5. Odpust parafialny ku czci Św. Mateusza, Patrona Parafii i Miasta, połączony z festynem parafialnym będzie w niedzielę 16 września. Kazania będzie głosił i sumę odpustową odprawi Ks. Dr Adam Adamski.
 6. Składka na renowację ołtarza w ubiegłą niedzielę wyniosła 8 710 zł. Wszystkim, którzy to dzieło w jakikolwiek sposób wspomagają składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać! Powoli montujemy kolejne zrobione już części.
 7. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowanej przez naszą parafię w marcu przyszłego roku. Plan pielgrzymki i szczegóły dotyczące wyjazdu w gablotce. Zapraszamy do
  wspólnego pielgrzymowania i zapisania się w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 8. Do nabycia jak zwykle czasopisma katolickie.
 9. Odbyły się pogrzeby:
  † Józefa Szudera, l. 82 z ul. Konopnickiej
  † Sławomira Kolasińskiego, l. 53 z ul. 5 Stycznia
  Odbędzie się pogrzeb:
  † Przemysława Putyły, l. 60 z ul. 5 Stycznia
  † Kazimierza Filipiaka, l. 76 z ul. Dąbrowskiego we wtorek o 13.00

XX Niedziela zwykła – 19.08.2018r.

 1. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie we wtorek Św. Piusa X, papieża, nazywanego „papieżem dzieci”, w środę NMP Królowej, a w piątek święto Św. Bartłomieja.
 2. Za tydzień w niedzielę 26 sierpnia w Uroczystość NMP Częstochowskiej na mszach św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.
 3. Piesza Pielgrzymka na odpust do Górki Duchownej wyruszy w piątek 31 sierpnia sprzed kościoła Św. Józefa po mszy św. o godz. 7.30. Szczegóły w gablotce.
 4. Prace renowacyjne przy ołtarzu posuwają się bardzo powoli, ale skutecznie do przodu. Na dzień dzisiejszy na 182 detale ozdobne – 100 mamy już zamontowanych.
 5. Zachęcamy do wakacyjnego czytania dostępnych w naszej parafii czasopism katolickich: w Przewodniku Katolickim o parafialnej grupie wolontariuszy w Betlejem.
 6. Ze względu na wysokie koszty wywożenia śmieci oraz w trosce o środowisko, w którym żyjemy i za które jesteśmy wszyscy odpowiedzialni, przypominamy i w dalszym ciągu bardzo prosimy o segregację śmieci także na cmentarzu. Gnilne rzeczy prosimy wrzucać na kompostownik, a wszelkie inne sztuczne do kontenerów. Prosimy nie mieszać gnilnych ze sztucznymi w kontenerach.

XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018r.

 1. Posługę duszpasterską w naszej parafii od 1 sierpnia rozpoczął Ksiądz Łukasz Krawczyk. Serdecznie Go witamy i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego i opieki Świętych Patronów.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT AUM i szkoły katolickie.
 3. Jutro w poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na różaniec, wieczorną mszę św. połączoną z procesją fatimską. Prosimy zabrać ze sobą świece. Nasze modlitwy szczególnie ofiarować będziemy prosząc o nowe powołania z naszej Archidiecezji.
 4. Opust ku czci św. Maksymiliana Kolbego połączony z Uroczystością Matki Boskiej Zielnej w Rudnikach we wtorek o godz. 19.30.
 5. Uroczystość Wniebowzięcia NMP czyli Matki Bożej Zielnej w środę 15 sierpnia. Msze św. połączone z poświęceniem ziół i kwiatów jak w każdą niedzielę, a wieczorna Eucharystia zostanie tradycyjnie odprawiona przy kapliczce leśnej w intencji wszystkich parafian. Po mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
 6. Msza św. dziękczynna za tegoroczne żniwa w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 7. Informacje o możliwości studiowania w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu są w gablotce.
 8. W przyszłą, III niedzielę miesiąca, składka przeznaczona na remont ołtarza. Msza św. za Ofiarodawców zostanie odprawiona w sobotę o 18.30. Powoli montujemy odnowione już fragmenty ozdobne ołtarza.
 9. Zachęcamy do wakacyjnego czytania dostępnych w naszej parafii czasopism katolickich. W najnowszym Przewodniku m.in. artykuł o Rodzinie Karola Wojtyły.
 10. Odbył się pogrzeb:
  † Klara Bachorz, l. 78 ostatnio zamieszkałej w Mieściskach.

XVIII Niedziela Zwykła – 05.08.2018r.

 1. W sierpniu miesiącu trzeźwości zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych. Rodziny borykające się z tym problemem prosimy odważne skorzystanie z terapii AA, u nas we wtorki o 19.00.
 2. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów do Lourdes w dzisiejszą niedzielę po mszy św. o 15.30 w Parafii Św. Józefa. Należy zabrać ze sobą ostatnią wpłatę, 1400 zł.
 3. W poniedziałek Święto Przemienia Pańskiego – msza św. o 7.00 i 18.30,
 4. W czwartek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Europy, w piątek Św. Wawrzyńca, odpust dekanalny w Niepruszewie. W ten dzień jak co roku odbędzie się nabożeństwo w intencji mieszkańców miasta o godz. 18:00 przy figurze obok stawu.
 5. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na swoje spotkanie w czwartek 18.30 w łączności z wieczorną mszą św.
 6. Spotkanie formacyjne Ojców Żywego Różańca w sobotę o godz. 17.00 na salkach.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
 8. Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu zaprasza młodzież męską na rekolekcje do seminarium, w terminie: od 27 do 31 sierpnia 2018 r. Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału zaangażowanych w Służbę Liturgiczną. Szczegóły w biurze parafialnym.
 9. Malowanie kościoła zostało zakończone. Natomiast przy ołtarzu zamontujemy w tym tygodniu kolejne części. Wszystkim wspomagającym to dzieło w jakiejkolwiek formie składamy serdecznie podziękowanie. Bóg zapłać!
 10. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Tomyślu zachęca do składania wniosków do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Szczegóły w gablotce.
 11. Zachęcamy do wakacyjnego czytania czasopism katolickich: w Przewodniku Katolickim o świętej z żydowskim rodowodem Edycie Stein.
 12. Odbyły się pogrzeby:
  † Radosław Huchwajda, l. 29 z Kopanek
  † Elżbieta Król l. 55 z ul. Reymonta,
  † Maria Dyderska, l. 58 z ul. Sienkiewicza
 13. Odbędzie się pogrzeb:
  †Andrzej Kozal, l. 65 z ul. Wyzwolenia, pogrzeb w poniedziałek o 11.00

XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2018

1. Jak co roku w pobliżu wspomnienia Św. Krzysztofa święcimy pojazdy i modlimy się za wszystkich podróżujących. Przy wyjściu z kościoła można zabrać sobie symbol Św. Krzysztofa. A ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na pojazdy dla misjonarzy.
2. W środę i w czwartek z okazji wspomnienia Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i równoczesne odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez Świętego Franciszka z Asyżu.
3. Sierpień jest już od lat ogłoszony miesiącem trzeźwości. Osoby uzależnione a pragnące się wyrwać ze szponów nałogu informujemy o działaniu klubu AA, który swoje spotkania ma we wtorki o 19.00.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Chrystusa Kapłana i Żertwy oraz mszą św. wieczorną w intencji kapłanów oraz z prośbą o nowe powołania. W piątek okazja do spowiedzi św. na wioskach o 16.30, w kościele parafialnym o 17.30. W sobotę zapraszamy na adorację o godz. 18.00 i mszę św. wieczorną w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcamy do odmawiania nowenny pompejańskiej.
5. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
6. W najbliższą sobotę grupa wolontariuszy z naszej parafii wyjeżdża do Betlejem, gdzie spotkają się z Siostrą Szczepaną, byłą katechetką w Opalenicy, którą będą wspomagać w pracy z dziećmi w Sierocińcu – Domu Pokoju w Betlejem.
7. Powoli kończymy malowanie kościoła oraz zaczęliśmy montować w głównym ołtarzu te części, które są już odnowione, co zresztą widać nad banerem. Pomimo, iż na chwilę obecną jest 8 osób, prace przy pozłacaniu posuwają się, ze względu na ich specyfikę, bardzo wolno, ale z nadzieją, że posuwamy się już prostą drogą ku końcowi. Pracującym i wspomagającym renowację i malowanie kościoła, osobom sprzątającym kościół oraz wszystkim Ofiarodawcom, także i tym anonimowym bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w korzystnej cenie w terminie od 10 do 17 marca 2019 roku, orientacyjny koszt 2490 zł + 150 dolarów, konieczny jest ważny paszport, zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do końca września. Plan pielgrzymki i szczegóły dotyczące wyjazdu w gablotce. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
9. Czasopisma katolickie, które mogą godnie wypełnić wakacyjny czas dostępne są w kruchcie kościoła.
10. Odeszli do wieczności, odbędzie się pogrzeb:
† Janusz Muszyński l. 63 z Sielinka we wtorek o 11.00
Dobry Jezu…..

XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018

1.  Dziś przeżywamy parafialną uroczystość odpustową MB Szkaplerznej. Suma odpustowa o godz. 12.00 połączona z nabożeństwem o szczęśliwe żniwa i przyjęciem chętnych do szkaplerza. Istnieje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:  przystąpienia do spowiedzi św. kilka dni przed lub po, przyjęcia w tym dniu Komunii Św., nieprzywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego oraz odmówienie dowolnej modlitwy w intencji wyznaczonej przez Papieża.
2.  Zbiórka ministrantów wyjeżdzających do Warszawy dzisiaj o 12.00 na dworcu PKP.
3.  Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających do Kołobrzegu odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 na salkach.
4.  Wyjazd dzieci do Mniszek w środę o 9.00 sprzed salek – są jeszcze wolne miejsca.
5.  W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa: Joachima i Annę. Zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych rodziców i dziadków.
6.  W przyszłą niedzielę z okazji patronalnego święta kierowców – św. Krzysztofa, będziemy świecić pojazdy jak co roku po każdej mszy św.
7.  W przyszłą niedzielę ostatnią mszę św. niedzielną o godz. 9.30 odprawi jako wikariusz w naszej parafii Ks. Łukasz Łukasik. Dziękujemy Mu za posługę duszpasterską w naszej parafii i za wszystkie podjęte inicjatywy oraz życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej parafii.
8.  Składka inwestycyjna w ubiegłym tygodniu wraz z ofiarami składanymi w biurze oraz wpłacanymi na konto bankowe wyniosła 9 700 zł. Hojnym Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu będzie jeszcze raz przemalowana nawa główna z kaplicą Przemienienia Pańskiego, chórem i zakrystią.

Dziękujemy wszystkim za pomoc przy sprzątaniu kościoła.

Aby przyspieszyć prace przy złoceniu od poniedziałku przybędą dodatkowo 4 osoby.

9.  Zachęcamy do wakacyjnego czytania czasopism katolickich.
10.          Odeszli do wieczności, pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu:

† Witold Dziamski, l. 68 z ul. Parkowej

† Zofia Malinowska, l. 66 z os. Centrum

† Krystyna Drzymała, l. 79 z Wyzwolenia

 

Odbędą się pogrzeby:

† Zdzisław Kawczyński, l.76 z ul. Powstańców Wlkp. msza św. pogrzebowa w naszym kościele we wtorek o godz. 13.00, pogrzeb w Poznaniu

† Krzysztof Rybarczyk, l. 60 zamieszkały w Poznaniu pogrzeb w środę o godz. 11.00

 

Dobry Jezu…..