Niedziela Miłosierdzia Bożego – 08.04.2018

1.  Dziś Wielkanoc obchodzą prawosławni i grekokatolicy. Składamy im najlepsze życzenia błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego.
2.  Dziś obchodzimy ustanowione przez Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego. Dodatkowa msza św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich, którym bliskie jest Boże Miłosierdzie i go bardzo potrzebują.

Po mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

3.  Dzisiaj i w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. przy dzwonnicy można zapisać się do udziału w Biegu Maryi. Bieg odbędzie się w Opalenicy 1 maja 2018. Dystans: 5 km. Oprócz biegu można również wziąć udział w formie rajdu Nordic Walking. Wpisowe wynosi: 30 zł.
4.  W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego liturgicznie przeniesiona z 25 marca. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze św. o 7.00 i 18.30. Podczas wieczornej mszy św. będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Składka w ten dzień przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
5.  Spotkanie Koła Radia Maryja przy Parafii Św. Józefa we wtorek o 19.00.
6.  Katecheci obu parafii mają swoje spotkanie w środę o 17.00 na probostwie.
7.  Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 18.30 w łączności z wieczorną mszą św.
8.  Wyjazd do Poznania na przedstawienie pt. „Drewniany talerz” do Parafii pw. Świętej Trójcy w piątek, spod parafii św. Józefa o godz. 17.30, zbiórka na autobus 15 zł. Zgłoszenia do wtorku, bliższe informacje w gablotce.
9.  W najbliższą sobotę imieniny obchodzi Ks. Walerian, już dziś składamy Mu najlepsze życzenia.  
10.     Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
11.     W przyszłą niedzielę, którą przeżywać będziemy jako Niedzielę Biblijną rozpoczniemy Tydzień Biblijny.  Młodzież po każdej mszy św. rozdawać będzie karteczki z fragmentami słowa Bożego.
12.     Za tydzień składka inwestycyjna na remont ołtarza. Msza św. za Ofiarodawców będzie odprawiona w niedzielę o godz. 7.00. Prace renowacyjne na pewno się wydłużą w czasie.
13.     Wyjeżdzający na pielgrzymkę z Parafii Św. Józefa w tym tygodni zobligowani są do dokonania wpłaty.
14.     Po Mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
15.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gazetki Parafialnej „A oto Ja jestem”.
16.     Odeszli do wieczności:

Odbyły się pogrzeby:

† Helena Kotwica, l. 78 z ul. Konopnickiej

† Danuta Owsiańska, l. 84 z ul. Poprzecznej

Odbędzie się pogrzeb:

† Henryk Jaroszyk, l. 81 z Sielinka we wtorek o 13.00

WIELKANOC – 1.04.2018

1.  Składamy serdeczne podziękowania Panie Renacie Knop reżyser, wszystkim aktorom i organizatorom za przygotowania oraz parafianom za udział w Misterium Męki Pańskiej, za składane dary na rzecz potrzebujących oraz wszystkim, którzy w wielkich dniach Triduum Sacrum pomagali przy budowie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz zaangażowali się w przygotowanie liturgii, a szczególnie Akcji Katolickiej, służbie liturgicznej, zespołowi młodzieżowemu, strażakom, osobom sprzątającym kościół. Dziękujemy również za życzenia świąteczne i z okazji dnia Kapłaństwa oraz wszelkie wyrazy pamięci i życzliwości instytucjom, szkołom, firmom i zakładom pracy. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary do Grobu Pańskiego, a także składaną daninę diecezjalną. 
2.  Do najbliższej niedzieli trwa Oktawa Wielkanocy. W związku z tym w najbliższy piątek nie obowiązuje post. 
3. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona wieczorną mszą św. w intencji kapłanów i o nowe powołania.

Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św.

W sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

4.  Spotkanie Żywego Różańca we wtorek o 16.00, Akcji Katolickiej w czwartek w łączności z wieczorną mszą św., rodziców ministrantów w czwartek po wieczornej mszy św.
5.  Przypominamy, że spotkanie podsumowujące dla bierzmowanych odbędzie się w sobotę 7 kwietnia.
6.  Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 na salkach.
7.  Do przyszłej niedzieli obchodzonej jako Niedziela Miłosierdzia Bożego trwa nowenna, do której kierując się potrzebą serca i mając świadomość zadania jakim jest dla każdego z nas wiara w Boże Miłosierdzie, serdecznie zachęcamy. Na jej zakończenie w niedzielę zostanie odprawiona msza św. do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Przed kościołem w ten dzień zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.
8.  Po Mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, do nabycia wielkanocne numery „Przewodnika Katolickiego”, „Małego Przewodnika” dla dzieci „Gościa niedzielnego” oraz nowego numeru Gazetki Parafialnej „A oto Ja jestem”.
10.     Odbyły się pogrzeby:

† Ryszard Judek, l. 64 z os. Centrum

† Eugenia Słotwińska, l. 83 z ul. Zamkowa

Odbędzie się pogrzeb:

† Joanny Kubiak, l. 85 z ul. 27 grudnia w środę o godz. 11:00

Niedziela Palmowa – 25.03.2018

1.  

Całodzienna spowiedź w naszej parafii w Wielki Wtorek od 9.00 do 10.00, od 11.00 do 12.00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. W Parafii Św. Józefa spowiedź w tych samych godzinach w Wielki Poniedziałek. Zachęcamy, aby kto tylko może skorzystał z możliwości pojednania się z Panem Bogiem.

2.   Misterium Męki Pańskiej z udziałem mieszkańców Opalenicy w reżyserii Pani Renaty Knop odbędzie się w Wielką Środę po wieczornej mszy św. o godz. 19.30. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów, które pozostawimy na płaskowyżu.
3.   Za okazaną wrażliwość na ludzkie cierpienia i za ratowanie życia chorym przez liczny udział w akcji krwiodawstwa składamy serdeczne podziękowanie.
4.   Zbiórka wszystkich ministrantów w Wielką Środę o godz. 17.30.
5.   Modlitwy za kapłanów w kościele św. Józefa przez dzieci z Misji Św. Teresy w Wielką Środę o 16.00.
6.   W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, do udziału w którym gorąco zachęcamy wszystkich parafian.
7.   W WIELKI CZWARTEK upamiętniający ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa o 10.00 Msza Św. Krzyżma w katedrze, podczas której święcone będzie krzyżmo św. oraz olej chorych. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o 18.30, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do 22.00.
8.   W WIELKI PIĄTEK pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, Droga Krzyżowa o 16.00, początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 18.00, liturgia Męki Pańskiej o 18.30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do północy. Po liturgii zostaną odśpiewane 3 części Gorzkich Żali. Przypominamy, że w tym dniu wszystkich miedzy 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły.
9.   W WIELKĄ SOBOTĘ całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Święcenie potraw przed kościołem od 10.00 do 15.00 co godzinę. Przed kościołem w tym dniu również zbiórka żywności do przygotowanych koszy dla podopiecznych domu „Pomocna Dłoń” w Błońsku.

Świecenie potraw na wioskach: Kozłowo 9.30, Kolonia 10.00, Rudniki 10.15, Troszczyn 10.45, Sielinko Osada 11.00, Urbanowo 11.15.

Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej o 20.00. Na zakończenie procesja rezurekcyjna. Uczestników liturgii prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. W Wielką Sobotę zachęcamy do zachowania postu jakościowego.

10.      W NIEDZIELĘ WILEKANOCNĄ – pamiątkę Zmartwychwstania Pana Jezusa precesja rezurekcyjna i Msza Św. o 6.30. Pozostałe Msze Św. wg zwykłego porządku. W Urbanowie i Rudnikach Msze Św. o 8.30.
11.      W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze Św. jak w każdą niedzielę. W Urbanowie i Rudnikach Msze Św. o 8.30. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i WT UAM.
12.      Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną i prosimy wszystkich, którzy jeszcze tego nie uczynili o jej uregulowanie, abyśmy mogli przekazać ją do Wielkanocy.
13.      Składka na renowację ołtarza w ubiegłą niedzielę wyniosła 9 200,00 zł, w łączności z ofiarami złożonymi w biurze parafialnym. Za wszelką pomoc materialną, rady i modlitwę w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie.
14.      Bardzo dziękujemy osobom sprzątającym kościół. Bóg zapłać!
15.      Po Mszy św. dzieci mogą odebrać owieczkę ze Słowem Bożym.
16.     

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

17.      Odeszli do wieczności:

Odbyły się pogrzeby:

† Jan Lemańczyk z ul. Nowej

† Ryszard Woźniak, l. 67 z ul. Zarzecze

† Helena Gierlińska, l. 84 z ul. Poznańskiej

† Janina Witkowska, l. 81 z Rudnik                                                          Wieczny odpoczynek…

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2018

1. 

Okres Wielkiego Postu to czas, który wzywa nas do oderwania się od rzeczy ziemskich, a kieruje nasz wzrok ku rzeczom Boskim. Przyjrzyjmy się naszemu życiu. Korzystajmy z tych szczególnych dni łaski Bożej, także przez udział w nabożeństwach pasyjnych.

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci i na wioskach o 17.00, dla starszych o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 14.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego we wszystkie piątki Wielkiego Postu o 15.00 w naszym kościele.

Przypominamy, że do pobożnego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przypisana jest łaska odpustu zupełnego.

2.  Kto może i odczuwa potrzebę głębszego przeżycia Wielkiego Postu przez udział w rekolekcjach – informujemy, że będą one w parafii Św. Józefa od soboty 17 marca wieczora do środy. 
3.  W miniony piątek wyruszyła z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa do Konarzewa, w której wzięły udział 194 osoby. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za zatrzymanie się w gonitwie życia na spotkanie ze Zbawicielem. Jesteśmy pełni uznania dla organizatorów i każdego uczestnika, który podjął trud samotnej, nocnej wędrówki, której celem było przede wszystkim zbliżenie się do Jezusa.
4.  Akcja krwiodawstwa odbywa się dzisiaj od godz. 9.00 do 14.00 przy Centrum Kultury.
5.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum jutro, w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele.
6.  Spotkanie katechetów dekanatu bukowskiego z metodykiem w poniedziałek o 16.00 w gimnazjum.
7.  Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele.
8.  Akcja Katolicka zachęca do włączenia się w Akcję Zajączek Wielkanocny. Można sprawić radość dziecku obdarowując je prezentem. Wystarczy zabrać jajko z ołtarza Matki Bożej Krawieckiej i przygotować upominek. Należy przynieść go w Niedzielę Palmowa do kościoła do godz. 12.00.
9.  Członkowie Akcji Katolickiej bezpłatnie pomagają w rozliczaniu zeznań podatkowych do 20 marca we wtorki w godz. 16 – 18 na salkach parafialnych.
10.          W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont ołtarza głównego. Msza św. za Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.
11.          Daninę diecezjalną oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przez cały Wieki Post.
12.          Czasami nie mamy w czym przenieść wody święconej. Dzisiaj przed kościołem młodzież rozprowadza za dobrowolną ofiarę pojemniczki do wody święconej.
13.         

Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.

14.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o obronie dzieci i kolejną odsłonę cyklu wielkopostnego z Ojcem Pio o ufności.
15.         

Odbyły się pogrzeby:

† Maria Binaś, l. 61 z ul. Wyzwolenia

† Danuta Rzadkiewicz, l. 85 z Poznania

Odbędzie się pogrzeb:

† Bernadeta Maciejewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opalenicy, l.58 z ul. Mickiewicza – w środę o 11.00

† Maria Nowicka, l. 88 z Koloni – we wtorek o 11.00

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 04.03.2018

1. 

Okres Wielkiego Postu to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. Gorliwie korzystajmy z tych szczególnych dni łaski Bożej, także przez udział w nabożeństwach pasyjnych.

Droga Krzyżowa dla starszych w najbliższy piątek wyjątkowo o godz. 18.30, dla dzieci i na wioskach normalnie o 17.00.

Gorzkie Żale w niedzielę o 14.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego we wszystkie piątki Wielkiego Postu o 15.00.

Przypominamy, że do pobożnego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przypisana jest łaska odpustu zupełnego.

2.  W piątek wieczorna msza św., która będzie wyjątkowo odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 19.00, wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa do Konarzewa pod hasłem „Życie samo się nie zrobi!”. Są trzy trasy, dwie piesze i jedna rowerowa. Zapisy na stronie internetowej EDK. Zachęcamy do udziału. Warto zabrać ze sobą własny drewniany krzyż. Krzyże z drzewa z Ziemi Świętej będzie można także zakupić przed wyjściem. Od godz. 18.00 będzie można w kościele odebrać pakiety w cenie 15.00.

Podczas EDK pokonuje się trudności, przełamuje siebie, aby wejść na drogę pięknego życia i zacząć przeżywać swoją wiarę inaczej, głębiej. Zadajmy sobie pytanie, czy nie warto zatrzymać się w gonitwie życia na tę jedną wymagającą noc. By spotkać się z NIM.

3.  Rekolekcje Wielkopostne dla Szkoły Podstawowej w Opalenicy odbędą się od poniedziałku do środy. Rodziców bardzo prosimy o pomoc w godnym przeżyciu rekolekcji.
4.  Spotkanie Żywego Różańca we wtorek o 16.30 na salkach.
5.  Akcja krwiodawstwa odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 marca od godz. 9.00 do 14.00 przy Centrum Kultury.
6.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w poniedziałek 12 marca o godz. 18.30 w kościele.
7.  Członkowie Akcji Katolickiej będą bezpłatnie pomagać w rozliczaniu zeznań podatkowych do 20 marca we wtorki w godz. 16 – 18 na salkach parafialnych.
8.  Daninę diecezjalną oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przez cały Wieki Post.
9.  Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
10.     Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim bardzo dużo artykułów o kobietach, które warto przeczytać.
11.    

Odbył się pogrzeb:

† Józef Wojtala, l. 82 z ul. Konopnickiej

† Zdzisław Onderka, l. 75 z ul. Młyńskiej  

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2018

1. 

Wielki Post jest dla wszystkich katolików czasem wewnętrznej przemiany i nawrócenia. Niech wyrazem pokuty będą także nasze osobiste wyrzeczenia i postanowienia oraz udział w nabożeństwach pasyjnych:  

Drodze Krzyżowej w piątek dla dzieci o 17.00, dla starszych o 18.00, a na wioskach o 17.00,

Gorzkich Żalach w niedzielę o 14.30, po których jest dodatkowa msza św.

oraz w Koronce do Miłosierdzia Bożego we wszystkie piątki Wielkiego Postu o 15.00.

Przypominamy, że do pobożnego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przypisana jest łaska odpustu zupełnego.

2.  Dzisiaj zbiórka do puszek na misyjne dzieło „Ad Gentes”.
3.  Zapraszamy na film o Nowennie Pompejańskiej dzisiaj do auli przy Przedszkolu na ul. Zamkowej na godz. 16.30.
4.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele.
5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona wieczorną mszą św. w intencji kapłanów i o nowe powołania.

Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św.

W sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

6.  W Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 marca w czwartek Burmistrz Opalenicy zaprasza na uroczystości na Plac Piłsudskiego na godz. 17.00, a na wieczornej mszy św. będziemy się modlić za dusze Żołnierzy Niezłomnych.
7.  Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na swoje comiesięczne spotkanie w czwartek o 18.30 w łączności z wieczorną mszą św.
8.  Próba zespołu dziecięcego Hosanna w sobotę wyjątkowo o godz. 14.00.
9.  W naszej parafii rozpoczął się Kurs Przedmałżeński. Spotkania są w okresie Wielkiego Postu w każdą niedzielę ok. godz. 15.45.
10.     Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Opalenicy do Konarzewa, która odbędzie się 9 marca. Są trzy trasy, dwie piesze i jedna rowerowa. Zapisy na stronie www.edk.org.pl. Więcej informacji na plakatach.
11.     Składka na renowację ołtarza w ubiegłą niedzielę wyniosła 8 640 zł, w łączności z ofiarami złożonymi w biurze parafialnym. Za wszelką pomoc materialną, rady i modlitwę w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!
12.     Członkowie Akcji Katolickiej będą bezpłatnie pomagać w rozliczaniu zeznań podatkowych od 27 lutego do 20 marca we wtorki w godz. 16 – 18 na salkach parafialnych,
13.     Daninę diecezjalną oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przez cały Wieki Post.
14.     Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
15.    

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

16.     Odbył się pogrzeb:

† Małgorzata Pszeniczka, l. 53 z os. Centrum

† Elżbieta Tomys, l. 68 z os. Centrum

† Irena Dach, l. 87 z ul. Młyńskiej

Odbędzie się pogrzeb:

† Grzegorz Grzelachowski, l. 46 z Rudnik we wtorek o 11.00

VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018

1.  Dziś rozpoczynają się w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

2. 

Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post, czas pokuty, wewnętrznego oczyszczenia i nawrócenia. Msze św. z  posypaniem głów popiołem w tym dniu o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30, a na wioskach o 17.00. Po mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Post ścisły polega na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila i obowiązuje osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia. W czasie Wielkiego Postu katolików obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w zabawach.  
3. 

Nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 17.00, dla starszych o 18.00, a na wioskach o 17.00

Gorzkie Żale w niedzielę o 14.30, a po nich msza św.

Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4. 

Na Koronkę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy we wszystkie piątki Wielkiego Postu o 15.00 w naszym kościele.

5.  Coroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę 17 lutego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do chwili modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
6.  Od I niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkania po Gorzkich Żalach i mszy św. około godz. 15.45.
7.  W przyszłą niedzielę kazania będą głosili ojcowie Oblaci. Przed kościołem będzie można nabyć pamiątki misyjne jako wsparcie dla misji.
8.  Daninę diecezjalną prosimy składać przez cały Wielki Post.
9. 

Sakramentu Bierzmowania udzieli biskup Damian Bryl w środę 9 maja o godz. 18.30. 

10.    

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Opalenicy do Konarzewa, która odbędzie się 9 marca. Są trzy trasy, dwie piesze i jedna rowerowa. Zapisy na stronie www.edk.org.pl. Więcej informacji na plakatach.

11.     W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont ołtarza głównego. Msza św. za Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 14.30. Prace renowacyjne prowadzone są zgodnie z założeniami. Obecnie jest konserwowana część szkieletu na miejscu w kościele i kontynuowane są prace przy wszystkich ozdobnych fragmentach w pracowniach.
12.    

Dzieciom i młodzieży, na rozpoczynające się ferie zimowe, życzymy dobrego odpoczynku.

13.     Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
14.    

Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła. W Przewodniku Katolickim przeczytamy m.in. o wielkopostnym nawróceniu i fenomenie licznego udziału w liturgii Środy Popielcowej.  

15.     Odbyły się pogrzeby:

† Czesława (k) Szukała, l. 81 z Porażyna

† Marian Szajstek, l. 82 z ul. Porażyńskiej

† Stefania Mroczek l. 88 z Zarzecza

† Halina Piotrowska, l. 64 z ul. Staszica

Odbędzie się pogrzeb:

† Łucja Wróblewicz l. 82 z Troszczynia w poniedziałek o 11.00

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.02.2018

1. 

W przyszłą niedzielę w rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji chcemy łączyć się w modlitwie z wszystkimi chorymi i zaprosić wszystkich, którzy mogą być dowiezieni, na Eucharystię w łączności w Sakramentem Namaszczenia Chorych, do naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00.

2.  Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Tomyślu zachęca do składania wniosków do służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych. Informacje na stronie internetowej Wojskowej Komendy Uzupełnień lub w siedzibie Komendy przy ul. 3 Stycznia 3 w Nowym Tomyślu.
3.  Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
4.  Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła. W Gościu Niedzielnym rozmowa z dr Wandą Półtawską o obronie życia dzieci nienarodzonych.

 

Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień 2018 roku”.

5. 

Odbył się pogrzeb:

† Jakub Topolski, l. 82 z ul. Poznańskiej

Odbędzie się pogrzeb:

† Andrzej Janas, l. 71 z ul. Ticza Bara, pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w Wojnowicach.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2018

1.

Zapraszamy dzisiaj na premierę filmu „Dom Pokoju” nakręconego dzięki pomocy i wsparciu naszego miasta na godz. 16.00 do Auli przy Przedszkolu na ul. Zamkowej. Jest to jednocześnie spotkanie z producentem filmu. W zakrystii zostało jeszcze kilka bezpłatnych wejściówek.

2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 18.30 w łączności z wieczorną mszą św.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona wieczorną mszą św. w intencji kapłanów i o nowe powołania.

Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św.

Odwiedziny chorych i starszych z Komunią Św. z okazji pierwszego piątku oraz z okazji Światowego Dnia Chorego w sobotę od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca.

4. Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych na swoje comiesięczne spotkanie w czwartek o 18.30 w łączności z wieczorną mszą św.
5. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromniczej). Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Na wioskach o 17.00. Świecenie gromnic na każdej mszy św., a dzieciom pierwszokomunijnym  podczas mszy św. o godz. 16.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla klasztorów klauzurowych.
6. W przyszłą sobotę po mszy św. rannej i wieczornej błogosławieństwo o zdrowie gardła za wstawiennictwem św. Błażeja.
7. Zbiórka ministrantów w przyszłą sobotę o godz. 11.00 na salkach. Ministrantom dziękujemy za posługę w trakcie kolędy.
8. Msza św. z okazji 20 Rocznicy powstania KSM w przyszłą sobotę o 17.00 w kościele św. Józefa.
9. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił znany naszym parafianom Ks. Prof. Adam Adamski.
10. W zakrystii do nabycia płyta DVD ze spektaklu w reżyserii Pani Renaty Knop „Noc nad Betlejem” w cenie 15 zł.
11. Składka na renowację ołtarza w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 506 zł, w łączności z ofiarami złożonymi w biurze parafialnym. Cieszy nas bardzo hojność Ofiarodawców, którym składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!
12. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
13. Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła. W Przewodniku Katolickim Modlitewnik na każdy dzień lutego.

Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień 2018 roku”.

14.

Odbył się pogrzeb:

†  Leokadia Kłys, l. 88 z Niegolewskich

† Jacek Mądroszyk l. 58 z Kolonii

Odbędzie się pogrzeb:

† Janusz Rochowiak, l. 81 z Poznania, kiedyś zamieszkały w Cukrowni we wtorek o 11.00.

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2018

1. Koło Radia Maryja przy parafii św. Józefa zaprasza na rodzinny śpiew kolęd dzisiaj o godz. 16.30 w salce parafialnej przy parafii św. Józefa.
2. Zapraszamy na dzisiejszy koncert kolęd w naszym kościele w wykonaniu Zespołu Kameralnego AMICI CANTI z Buku przed mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
3. Przedstawienie „Brat Słońce, Siostra Księżyc” w wykonaniu kleryków w reżyserii Pani Renaty Knop odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. o 15.00 i 17.00 w auli budynku Przedszkola przy ul. Zamkowej. Serdecznie zapraszamy. Bezpłatne wejściówki można odebrać w zakrystii.
4. W tym tygodniu ze względu na wizyty duszpasterskie od poniedziałku do piątku nie będzie mszy św. wieczornych. Wodę święconą na kolędę możemy zabierać z kościoła ze specjalnego naczynia przy chrzcielnicy.
5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby remontu ołtarza głównego. Msza św. za ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
6. Po mszach świętych w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na Radio Emaus.
7. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
8. Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła. W Przewodniku Katolickim przeczytamy m.in. o tym po co nam rok św. Stanisława Kostki, a w Gościu Niedzielnym o pielgrzymce papieża Franciszka do Chile i Peru. Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień 2018 roku”.
9. Odbył się pogrzeb:

† Ewa Gawłowska, l. 79 z ul. Sienkiewicza

† Andrzej Wielgomas l. 51, kiedyś zamieszkały na Rynku

Odbędzie się pogrzeb:

† Hubert Gorzelniak, l. 85 z Troszczynia we wtorek o 11.00

10. Ramowy plan kolędy wywieszony jest w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

Podajemy plan kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek 15.01.

1ks. Drapak (od godz. 14.00) potem ul. Strumykowa

2 i 3 ks. ul. Strumykowa od ul. Poznańskiej prawa i lewa str. (lewa str. od godz. 16.00), ul. Rzeczna i Wodna

Wtorek 16.01.

1ks. ul Poznańska od Mogilnicy prawa str.

2ks. ul. Poznańska od lasu

3ks. ul. Zarzecze od końca tylko prawa str.

Środa 17.01.

1ks. ul. Zarzecze od lasu lewa str.

2ks. ul. Leśna od Mogilnicy tylko lewa str.

3ks. ul. Leśna od lasu tylko prawa str.

Czwartek 18.01.

1ks. ul. Leśna od Mogilnicy prawa str.

2ks. ul. Leśna od lasu lewa str.

3ks. ul. Kasztanowa potem ul. Akacjowa od ul. Poznańskiej

Piątek 19.01.

1ks. ul. Ticza Bara od Mogilnica prawa i lewa str.

2ks. ul. Ticza Bara od końca prawa i lewa str.

3ks. ul. Dębowa od nr 1

Sobota 20.01. od godz. 12.00

1ks.ul. Jesionowa od nr 1 potem ul. Brzozowa

2ks. ul. Milczyńskiego od nr 1

3ks. ul. Wierzejewskiego od nr 4

Poniedziałek 22.01.

1ks. ul. Karge i ul. Niemojewskiego

2ks. ul. Adamczyka od końca

3ks. ul. Ks. Gustowskiego od końca