1.

Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

2.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także adwent, który jest w tym roku najkrótszy z możliwych (3 tygodnie). Poprzez udział w mszach świętych roratnich, pragniemy jak najlepiej przygotować się na Święta Bożego Narodzenia. Roraty dla starszych codziennie rano o godz. 6.45, a w soboty o 7.00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o 18.30. Dzieci prosimy o zabieranie lampionów. Niech udział w roratach będzie naszym pięknym świadectwem wiary.

3. Grupie młodzieżowej bardzo dziękujemy za przygotowanie pięknego wieńca adwentowego.
4. Zapraszamy na stoisko naszego projektu misyjnego „Opalenica dla Betlejem” podczas Jarmarku Świątecznego na Rynku.
5.

W salce parafialnej po mszach św. można nabywać opłatki i świece Caritas po 6 i 12 zł, kalendarze archiwalne oraz książkę „Bajki kameruńskie” w cenie 30 zł zebrane przez Siostrę Tadeuszę Frąckiewicz, dominikankę z Kamerunu, zaprzyjaźnioną z naszym miastem.

6.

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej i II gimnazjum odbędzie się w poniedziałek o godz. 18:30 w kościele.

7. Spotkanie Żywego Różańca we wtorek o 16.30 na salkach.
8.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i mszę św. wieczorną w intencji kapłanów i o nowe powołania.

9. Spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek w łączności z wieczorną mszą św.
10.

W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.45, 10.00, 16.00 dla dzieci i 18.30, na wioskach o 17.00. W piątek na mszy św. o godz. 16.00 poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki. Taca w ten dzień przeznaczona jest na biedne kościoły w Polsce.

W piątek od godz. 12 do 13 Godzina Łaski dla całego świata. Zapraszamy na godz. 12.00 na godzinną adorację do naszego kościoła. Dzięki modlitwie w tej godzinie Maryja obiecuje zesłanie wielu łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy w domu.

W tym dniu nie obowiązuje post.

11.

Adwentowo-świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 9 grudnia od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy, aby zainteresować się osobami starszymi i chorymi z rodziny oraz sąsiedztwa i zaproponować im odwiedziny kapłana. Jednocześnie zachęcamy, aby wszystkim tym, którzy mogą być przywiezieni do kościoła sprawić tę radość umożliwiając im przyjęcie Sakramentów w kościele.

12.

Zbiórka ministrantów przed wyjazdem do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień w sobotę przed kościołem o godz. 8.30.

13.

W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. na salkach młodzież będzie rozprowadzać żłóbki z Panem Jezusem w cenie 15 zł.

14.

Wystawę fotograficzną „Murale Wolności” można oglądać od 4 do 17 grudnia w  Centrum Kultury. Zdjęcia przedstawiają motywy graffiti z Muru Bezpieczeństwa w Betlejem, które wyrażają sprzeciw wobec tragicznego konfliktu i nawołują do pokoju i wolności.

15.

Zapraszamy na bal charytatywny, który odbędzie się 13 stycznia. Bilety do nabycia w Księgarni Św. Mateusza na deptaku, cena biletu 180 zł od pary. Dochód przeznaczony jest na potrzeby dzieci z Domu Pokoju w Betlejem.

16. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.

17.

Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła. W Małym Przewodniku Katolickim film ze świąteczną opowieścią pt. „Historia ukryta w czekoladzie”.

Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień 2018 roku”.

18. Odbył się pogrzeb:

† Janina Brychcy, z d. Daleszyńska, z Trzciela, l. 74