1. 

Dziękujemy rodzinom, instytucjom, szkołom oraz zakładom pracy za życzenia świąteczne i wszelkie dowody życzliwości.

2.  Zapraszamy na mszę św. z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym dzisiaj o godz. 17.00. Podziękujmy za kończący się rok i powierzmy Bożej Opatrzności zbliżający się nowy 2018.
3.  Jutro w poniedziałek w Nowy Rok w Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój nie będzie mszy św. o godz. 7.00, pozostałe msze św. jak w każdą niedzielę, a popołudniu dodatkowa msza św. o godz. 15.00.
4.  Ze względu na duszpasterskie nawiedzenie rodzin od wtorku do czwartku nie będzie mszy św. wieczornej. Wodę święconą na kolędę możemy zabierać z kościoła ze specjalnego naczynia przy chrzcielnicy.
5. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 14.30.

Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św.

W sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

6.  Uroczystość Objawienia Pańskiego zwyczajowo zwana świętem Trzech Króli w sobotę. Msze św. jak w każdą niedzielę, a na wioskach w piątek o 17.00. W czasie mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Będzie je można nabyć jak co roku przed kościołem. Taca tego dnia będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.

Po mszy św. o godz. 12.00 z naszego kościoła po raz pierwszy w Opalenicy ulicami miasta do kościoła św. Józefa wyruszy Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie całe rodziny. Zachęcamy dzieci do przebrania się w stroje królów.  

7. 

Przypominamy, że w święta nakazane 1 stycznia w Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi oraz 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego istnieje obowiązek uczestnictwa we mszy św.

8. 

W przyszłą niedzielę na wioskach msze św. o 8.30.

9.  Zapraszamy na przedstawienie „Noc nad Betlejem” z udziałem naszych parafian w reżyserii Pani Renaty Knop, które odbędzie się 6 i 7 stycznia o godz. o 16.00 i 19.00 w auli w budynku Przedszkola przy ul. Zamkowej.
10.     Są jeszcze dostępne bilety dla dwóch par na bal charytatywny organizowane przez naszą parafię 13.01. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.
11.     W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego kończące okres Narodzenia Pańskiego.
12.    

Wyjazd Akcji Katolickiej do opery na Koncert Noworoczny w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 sprzed salek.

13.    

Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
14.     Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła. Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień 2018 roku” oraz z okazji Roku Św. Józefa „Kilka Myśli o Świętym Józefie” Księdza Twardowskiego.          
15.    

Ramowy plan kolędy wywieszony jest w gablotkach i na stronie internetowej parafii.  

Podajemy plan kolędy na najbliższy tydzień.