1.  

Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej oraz Służby Liturgicznej.

2.  

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny – cykl B. W salce parafialnej będzie można nabywać opłatki i świece Caritas oraz kalendarze archiwalne.

3.  

Zapraszamy na stoisko projektu misyjnego naszej parafii „Opalenica dla Betlejem” podczas Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się na Rynku od 1 do 3 grudnia.

4.  

Kończą się XXV Dni Kultury Chrześcijańskiej. Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem zaświadczyli o swojej tożsamości chrześcijańskiej.  

Bardzo pożytecznym i bardzo potrzebnym akcentem zakończenia tych dni będzie możliwość oddania krwi – cennego daru życia, dzisiaj przy Centrum Kultury od 9.00 do 14.00.

5.  

Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Lourdes odbędzie się w poniedziałek 27 listopada po wieczornej mszy św. w salce parafialnej.

6.   W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła.
7.   W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci w naszym kościele, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św.

W sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

8.   Obowiązkowa zbiórka dla ministrantów w najbliższą sobotę 2 grudnia o 9.30.
9.  

Kurs przedmałżeński rozpocznie się w przyszłą sobotę w Parafii św. Józefa po mszy św. o godz. 18.00.

10.          

Już dziś zapowiadamy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej i II gimnazjum odbędzie się w poniedziałek 4 grudnia o godz. 18:30 w kościele.

11.          

W związku z minionym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, idąc za głosem Papieża Franciszka nawołujemy kierowców, aby byli ostrożni i przestrzegali zasad, jako pierwszej formy ochrony siebie i innych.

12.           Elektrośmieci można składać przy kościele św. Józefa do 15 grudnia.
13.          

Składka na renowację ołtarza w ubiegłą niedzielę wyniosła 10 937 zł, w łączności z ofiarami złożonymi w biurze parafialnym. Cieszy nas bardzo hojność Ofiarodawców, którym składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać!

Miejsce figury Matki Bożej Fatimskiej zostało otoczone odpowiednią ramą nawiązującą do chrzcielnicy stojącej w pobliżu.

14.          

Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego z lampionem do złożenia oraz naszej gazetki parafialnej.

Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.

Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień 2018 roku”.  

15.           Odbył się pogrzeb:

† Józef Kuffel, l. 79 z os. Centrum