1.  Dziś rozpoczynają się w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

2. 

Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post, czas pokuty, wewnętrznego oczyszczenia i nawrócenia. Msze św. z  posypaniem głów popiołem w tym dniu o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30, a na wioskach o 17.00. Po mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Post ścisły polega na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila i obowiązuje osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia. W czasie Wielkiego Postu katolików obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w zabawach.  
3. 

Nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 17.00, dla starszych o 18.00, a na wioskach o 17.00

Gorzkie Żale w niedzielę o 14.30, a po nich msza św.

Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

4. 

Na Koronkę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy we wszystkie piątki Wielkiego Postu o 15.00 w naszym kościele.

5.  Coroczna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę 17 lutego. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do chwili modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym.
6.  Od I niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Spotkania po Gorzkich Żalach i mszy św. około godz. 15.45.
7.  W przyszłą niedzielę kazania będą głosili ojcowie Oblaci. Przed kościołem będzie można nabyć pamiątki misyjne jako wsparcie dla misji.
8.  Daninę diecezjalną prosimy składać przez cały Wielki Post.
9. 

Sakramentu Bierzmowania udzieli biskup Damian Bryl w środę 9 maja o godz. 18.30. 

10.    

Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Opalenicy do Konarzewa, która odbędzie się 9 marca. Są trzy trasy, dwie piesze i jedna rowerowa. Zapisy na stronie www.edk.org.pl. Więcej informacji na plakatach.

11.     W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont ołtarza głównego. Msza św. za Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 14.30. Prace renowacyjne prowadzone są zgodnie z założeniami. Obecnie jest konserwowana część szkieletu na miejscu w kościele i kontynuowane są prace przy wszystkich ozdobnych fragmentach w pracowniach.
12.    

Dzieciom i młodzieży, na rozpoczynające się ferie zimowe, życzymy dobrego odpoczynku.

13.     Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
14.    

Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła. W Przewodniku Katolickim przeczytamy m.in. o wielkopostnym nawróceniu i fenomenie licznego udziału w liturgii Środy Popielcowej.  

15.     Odbyły się pogrzeby:

† Czesława (k) Szukała, l. 81 z Porażyna

† Marian Szajstek, l. 82 z ul. Porażyńskiej

† Stefania Mroczek l. 88 z Zarzecza

† Halina Piotrowska, l. 64 z ul. Staszica

Odbędzie się pogrzeb:

† Łucja Wróblewicz l. 82 z Troszczynia w poniedziałek o 11.00