1. 

W listopadzie modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli dostąpić zbawienia. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii, a całoroczne oraz intencje na przyszły rok w biurze parafialnym.

2. 

Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego. Szczegóły zyskiwania odpustów w gablocie.

3. 

Spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych we wtorek w łączności z wieczorną mszą św.

4.  W czwartek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
5. 

Zapraszamy wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie w czwartek w łączności z wieczorną mszą św.

6. 

Burmistrz Opalenicy zaprasza do udziału w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W sobotę, 11 listopada o godz. 18.30 w naszym kościele zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie o 19.15 na Skwerze Obrońców Wiary i Ojczyzny będzie miała miejsce uroczystość patriotyczna. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, poczty sztandarowe, przedstawicieli firm, zakładów pracy i szkół, by przez udział w tych uroczystościach spłacić dług wdzięczności naszym przodkom. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej.

7. 

Wzorem lat ubiegłych w przyszłą niedzielę gościć będziemy Oblatów z Obry, którzy po mszach św. będą rozprowadzać kalendarze misyjne.  

8. 

Spotkanie z Panem Jackiem Jelonkiem, informatykiem z Poznania, który przebył samotnie 3 tys. km pielgrzymując do Jerozolimy w intencji o pokój na świecie, odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 listopada o godz. 17.00 w auli przy Przedszkolu na ul. Zamkowej.

Jednocześnie dziękujemy za ofiary na rzecz sierocińca w Betlejem.

9. 

Już dziś informujemy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się w poniedziałek 13 listopada o godz. 18:30 w kościele.

10.     Już XXV Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczną się w sobotę 18 listopada.
11.    

Bardzo serdecznie prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

12.    

Za wszystkie ofiary składane na renowację ołtarza głównego oraz za wszelką pomoc materialną i modlitwę w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składamy serdeczne Bóg Zapłać.

13.     Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
14.    

Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Album do wklejania Owieczek w cenie 3 zł oraz kieszonkowy kalendarzyk z informacjami katolickimi w cenie 5 zł można nabyć w zakrystii.

15.     Odbyły się pogrzeby:

Siostra Marta, Albertynka, l. 88 z ul. Młyńskiej

† Jan Zimny, l. 78 z ul. Leśnej