1. 

Spotkanie z Panem Jackiem Jelonkiem, informatykiem z Poznania, który odbył pieszą pielgrzymkę do Jerozolimy odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w auli przy Przedszkolu przy ul. Zamkowej. Serdecznie zapraszamy.

2. 

Spotkanie Żywego Różańca połączone z modlitwą za zmarłych na cmentarzu w poniedziałek o 15.00.

3. 

Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum odbędzie się jutro w poniedziałek o godz. 18:30 w kościele.

4.  Spotkanie Koła Radia Maryja we wtorek o 19.00 w Parafii Św. Józefa.
5. 

XXV Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczniemy w najbliższą sobotę. Zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem, który umieszczony jest w gablotce, Echach Opalenickich, nowym numerze gazetki parafialnej, na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

6. 

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby remontu ołtarza głównego. Msza św. za ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.45.

7. 

Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii, a całoroczne oraz intencje na przyszły rok w biurze parafialnym.

8. 

Wyjazd ministrantów do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień odbędzie się 9 grudnia. Informacje dla rodziców na stronie internetowej w zakładce Ministranci.

9. 

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lourdes. Można się zapisywać w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 listopada po wieczornej mszy św. w salce parafialnej.

10.         

Podtrzymując w wierze i nadziei wszystkie osoby ze związków niesakramentalnych naszej parafii, zapewniamy o naszych modlitwach w ich intencji i zachęcamy do uczestnictwa w życiu Kościoła i naszej parafii, do słuchania Słowa Bożego, do uczęszczania na mszę św., do wytrwania w modlitwie, do wychowywania dzieci w wierze chrześcijańskiej, ażeby w ten sposób z dnia na dzień wypraszali sobie u Boga łaskę. Informujemy, że Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych działa w Poznaniu przy Klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha. M.in. istnieje możliwość osobistej rozmowy z duszpasterzem ojcem Aleksandrem. Bliższe informacje na stronie internetowej klasztoru.

11.         

Serdecznie prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Wielu parafianom za zrozumienie gorąco dziękujemy. Jednak ostatnie dni pokazują, że nadal wielu nie rozumie problemu dbania o nasze wspólne dobro i środowisko. Lekceważenie tego problemu może nas zmusić do zainstalowania monitoringu cmentarza.

12.         

Burmistrz Opalenicy zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 50 rok życia na bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego w środę 22 listopada do przedszkola przy ul. Zamkowej i badania profilaktyczne prostaty 29 listopada do Centrum Kultury. Szczegóły w gablotce.  Zapisy w Urzędzie Miejskim.

13.          Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
14.         

Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się oraz nowego numeru gazetki parafialnej, w którym m.in. o opiece duchowej nad chorymi. Album do wklejania Owieczek w cenie 3 zł można nabyć w zakrystii. Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię na każdy dzień 2018 roku”. Bardzo ciekawy i praktyczny kalendarz dla rolników wydany przez Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników jest do nabycia u Pani Marii Galas w Urzędzie.