II Niedziela adwentu

 1. W dzisiejszą niedzielę jest obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
 2. Przeżywając adwent pamiętajmy, że jest to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Sensem tego czasu jest doświadczenie żywej obecności Jezusa w naszym życiu. Nie pozwólmy, aby komercyjne podejście do Adwentu zagłuszyło to, co w nim najważniejsze.
 3. Pomogą nam w tym roraty dla starszych codziennie rano o godz. 6.45, a w soboty o 7.00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku wieczorem o 18.30. Dzieci prosimy o zabieranie lampionów, światło których niech towarzyszy im już w drodze do kościoła.
 4. Zachęcamy do zakupu u ministrantów kartek z wizerunkiem naszego kościoła i kalendarzy z odnowionym Ołtarzem.
 5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek w łączności z wieczorną msza św.
 6. W salce parafialnej po mszach św. można nabywać opłatki i świece Caritas.
 7. Od środy do piątku w naszym kościele odbywać się będą rekolekcje dla szkoły podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi i gimnazjum. Plan rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej szkoły i parafii. Nauka rekolekcyjna będzie głoszona także dla wszystkich parafian na mszach św. o godzinie 6.45 i 18.30. W tym tygodniu spowiedź dla wszystkich od godziny 17.30 w naszym kościele. W tym tygodniu rekolekcje odbywają się również w zespole szkół w Opalenicy.
 8. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania – 11 grudnia grupa Pana Irka klasy VIII o godzinie 17.00, tego samego dnia grupa Pana Irka gimnazjum i grupa Pani Wiktorii – spotkanie razem o godzinie 18. Natomiast spotkanie grupy Pana Piotra 15 grudnia w sobotę o godzinie 12
 9. Msza św. dla samotnych, chorych i starszych odbędzie się w piątek o godz. 11.00 w parafii św. Józefa. Po mszy św. Burmistrz Opalenicy i Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszają na spotkanie wigilijne w sali wiejskiej w Wojnowicach. Po mszy św. zostanie podstawiony autokar, który przewiezie uczestników do Wojnowic.
 10. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na spłatę remontu ołtarza głównego. Msza św. za ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.45
 11. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 12. Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła.
 13. W zakrystii do nabycia „Ewangelia z rozważaniami na każdy dzień 2019 roku”.
 14. Odbył się pogrzeb:
  † Gracjan Grabowski l. 80, ul. Konopnickiej
 1. Burmistrz Opalenicy zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie informacji o Powstańcach Wielkopolskich mieszkających bądź urodzonych na terenie Gminy Opalenica. Zebrane dane pozwolą na poszerzenie dotychczasowego zakresu naszej wiedzy oraz upamiętnienie bohaterów tamtych czasów. Szczegóły w gablotce.

I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna także adwent. Poprzez udział w mszach świętych roratnich, Pragniemy jak najlepiej przygotować się na Święta Bożego Narodzenia. Roraty dla starszych codziennie rano o godz. 6.45, a w soboty o 7.00, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o 18.30. Dzieci prosimy o zabieranie lampionów. Niech udział w roratach będzie naszym pięknym świadectwem wiary.
 3. Grupie młodzieżowej bardzo dziękujemy za przygotowanie wieńca adwentowego.
 4. Nie będzie w tym miesiącu spotkania Żywego Różańca.
 5. Adwentowo-świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w środę 5 grudnia od godz. 8.30 i 14.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Zachęcamy, aby zainteresować się osobami starszymi i chorymi z rodziny oraz sąsiedztwa i zaproponować im odwiedziny kapłana. Jednocześnie zachęcamy, aby wszystkim tym, którzy mogą być przywiezieni do kościoła sprawić tę radość umożliwiając im przyjęcie Sakramentów w kościele.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupy Pani Danki i Pana Leszka w środę o godz. 17:30 w salkach.
 7. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej w czwartek w łączności z wieczorną mszą św.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  W czwartek okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu zakończona wieczorną mszą św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. Zapraszamy na mszę św. osoby, które podjęły modlitwę w intencji kapłanów oraz członków Koła Przyjaciół ASD w Poznaniu. Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św.
 9. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 7.00, 10.00, 16.00 dla dzieci i 18.30, na wioskach o 17.00. Na mszy św. o godz. 16.00 poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki. Taca w ten dzień przeznaczona jest na biedne kościoły w Polsce.
  W sobotę od godz. 12 do 13 Godzina Łaski dla całego świata. Zapraszamy na godz. 12.00 na godzinną adorację do naszego kościoła. Dzięki modlitwie w tej godzinie Maryja obiecuje zesłanie wielu łask dla duszy i ciała. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy w domu.
 10. W gablotce wywieszona jest informacja o Ogólnoświatowym Dniu Palenia Świec wszystkim dzieciom, które odeszły, przypadającym 8 grudnia.
 11. W przyszłą niedzielę Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem będzie na ten cel zbiórka do puszek.
 12. Chcących modlić się za własne dzieci zapraszamy do modlitwy na Różańcu Rodziców w intencji dzieci. Jedyny obowiązek to dziesiątka różańca codziennie. Informacje i zapisy u Pani Magdy Piosik Kaczmarek. Szczegóły w gazetce parafialnej i gablotce.
 13. W salce parafialnej po mszach św. można nabywać opłatki i świece Caritas.
 14. Podczas Jarmarku Świątecznego na Rynku nasza parafia sprzedaje kartki z wizerunkiem naszego kościoła i kalendarze z odnowionym Ołtarzem.
 15. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 16. Prasa katolicka dostępna w kruchcie kościoła.
  Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień 2019 roku”.
 17. Odbył się pogrzeb:
  † Krystyny Laufer l. 87 z os. Centrum
  Odbędzie się pogrzeb:
  † Barbary Kałek, l. 56 z Rynku w poniedziałek o 11.00
  † Gracjana Grabowskiego, l.80 z ul. Konopnickiej, w środę o 11.00
  † Wojciecha Sapora, l. 64 z ul. Powstańca Kozaka – termin zostanie podany po ustaleniu
 18. Burmistrz Opalenicy zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie informacji o Powstańcach Wielkopolskich mieszkających bądź urodzonych na terenie Gminy Opalenica. Zebrane dane pozwolą na poszerzenie dotychczasowego zakresu naszej wiedzy oraz upamiętnienie bohaterów tamtych czasów. Szczegóły w gablotce.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Służby Liturgicznej.
 2. Informujemy, że członkinie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej: Alicja Grabowska i Halina Szumnarska zostały uhonorowane tytułem „Zasłużony dla Akcji Katolickiej w Archidiecezji Poznańskiej”. Gratulujemy!
 3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą Roku Liturgicznego. Za tydzień rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny – cykl C. W salce parafialnej będzie można nabywać od przyszłego tygodnia opłatki i świece Caritas.
 4. Kończą się XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej. Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem zaświadczyli o swojej tożsamości chrześcijańskiej.
 5. Ostatnim akcentem jest Cantate Patriae z zespołem KŁOSY o godzinie 16.00 oraz dzisiejszy wieczór wielbienia, w trakcie którego podziękujemy za ten czas.
 6. Bardzo pożytecznym i bardzo potrzebnym akcentem zakończenia tych dni będzie możliwość oddania krwi – cennego daru życia, dzisiaj przy Centrum Kultury od 9.00 do 14.00.
 7. Kolejna zbiórka ministrantów, którzy są już Ojcami i chcą służyć przy ołtarzu odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupa Pani Danuty i grupa Pana Leszka w środę 28 listopada o godz. 17:30. Spotkania odbywają się w salkach parafialnych.
 9. W piątek święto św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu Szkoła Podstawowa im. A. W. Niegolewskich z Oddziałami Dwujęzycznymi w opalenicy obchodzi swoje święto patronalne. Z tej okazji w naszym kościele o godzinie 8:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły, również tych, których nie ma już z nami.
 10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o 18.00 oraz mszę św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 11. Dzisiaj po mszach ministranci będą rozprowadzać, przygotowane przez nich, kartki świąteczne z wizerunkiem naszego kościoła. Będzie je można również nabyć podczas Jarmarku Świątecznego, który odbędzie się na Rynku od 30 listopada do 3 grudnia. Dochód ze sprzedaży kartek bożonarodzeniowych zostanie przeznaczony na letni wakacyjny wyjazd naszych ministrantów.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd Koła Radia Maryja do Torunia z okazji 27 rocznicy powstania Radia w sobotę 1 grudnia. Szczegóły w gablotce.
 13. Składka na renowację ołtarza w ubiegłą niedzielę wyniosła 7 200 zł. Za wszelką pomoc materialną i modlitewną w intencji prac prowadzonych w naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!
 14. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 15. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, szczególnie gazetki parafialnej. W Gościu Niedzielnym Bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na rok 2019
 16. Wzorem lat ubiegłych w zakrystii można nabyć „Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień 2019 roku”.
 17. Odbyły się pogrzeby:
  † Ewa Musiała l.44 z ul. Konopnickiej

XXXIII Niedziela zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę z woli Papieża Franciszka obchodzimy po raz drugi ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Hasłem tego dnia są słowa psalmu „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.
 2. Dziś o 15.00 w kościele spotkanie mężczyzn, którzy są już ojcami, a którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.
 3. Rozpoczęły się XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej. Zachęcamy do zapoznania się z programem wywieszonym w gablotkach oraz zamieszczonym w nowym numerze gazetki parafialnej „A oto Ja jestem”.
 4. Trzecia niedziela listopada obchodzona jest jako Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Apelujemy do kierowców, aby byli ostrożni i przestrzegali zasad, jako pierwszej formy ochrony siebie i innych, a pieszych, aby nie lekceważyli obowiązku poruszania się lewą stroną drogi i używali elementów odblaskowych.
 5. Spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania grupa Pana Leszka 28 listopada o godz. 17.30 w salkach. A wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej i klasy III Gimnazjum zapraszamy w czwartek na wieczorną mszę św. i spotkanie w kościele.
 6. W czwartek wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki i śpiewu w kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy muzyką i śpiewem czynnie uczestniczą w liturgii.
 7. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się w przyszłą sobotę o 18.00 w kościele św. Józefa.
 8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.
 9. Akcja Krwiodawstwa w przyszłą niedzielę od 9.00 do 14.00 przy Centrum Kultury.
 10. Pielgrzymów z Lourdes zapraszamy na mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 15.30 do kościoła św. Józefa.
 11. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii, a całoroczne oraz intencje na przyszły rok w biurze parafialnym.
 12. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 13. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. W Przewodniku Katolickim przeczytamy o ukrytej biedzie w Polsce i o tym, że skala ubóstwa w naszym kraju jest większa, niż nam się wydaje.
 14. Do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „A oto Ja jestem”.
 15. Odbyły się pogrzeby:|
  † Stanisławy (k) Kaczmarek, l. 74 z Kopanek
  † Leona Łysiaka, l. 85 z ul. Staszica
  † Kazimierza Bąka, l. 68 z Kozłowa
  Odbędzie się pogrzeb:
  † Leszka Borowczaka, l. 58 z Ticza Bara we wtorek o 11.00

XXXII Niedziela zwykła

 1. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Na mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i za Bohaterów Rzeczypospolitej.
 2. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Drugi Światowy Dzień Ubogich.
 3. XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczniemy w najbliższą niedzielę. Zachęcamy do zapoznania się z programem, który umieszczony jest w gablotce, nowym numerze gazetki parafialnej, na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na spłatę renowacji ołtarza.
 5. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii, a całoroczne oraz intencje na przyszły rok w biurze parafialnym.
 6. Informujemy, że Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych działa w Poznaniu przy Klasztorze Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha. Bliższe informacje na stronie internetowej klasztoru.
 7. Koło Radio Maryja zaprasza na wyjazd do Torunia z okazji 27 rocznicy powstania Radia Maryja w sobotę 1 grudnia. Szczegóły w gablotce.
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – grupa Pani Wiktorii, odbędzie się w czwartek 15 listopada o godzinie 17.30
 9. Zapraszamy mężczyzn będących już ojcami, a którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, na spotkanie, które odbędzie się 18 listopada o godzinie 15.00
 10. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 11. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. W Przewodniku Katolickim przeczytamy o tym, że Polska to nie tylko przeszłość i o dzisiejszym zdawaniu egzaminu z patriotyzmu. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o kościele po synodzie poświęconym młodzieży.
 12. Odbył się pogrzeb:
  † Grzegorza Nowaka, l. 61 z Urbanowa w Strzałkowie

XXXI Niedziela zwykła

 1. W listopadzie modląc się za zmarłych pomagamy tym, którzy pokutują w czyśćcu. Ofiarujmy im dar modlitwy, aby jak najszybciej mogli dostąpić zbawienia. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii, a całoroczne oraz intencje na przyszły rok w biurze parafialnym.
 2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego. Szczegóły zyskiwania odpustów w gablocie.
 3. We wtorek spotkanie Żywego Różańca o godz. 16.30 w salkach.
 4. Spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania – grupy Pana Irka we wtorek 6 listopada klasy VIII o godz. 17, klasy III gimnazjum o godz. 18:00.
 5. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków na spotkanie Akcji Katolickiej w czwartek w łączności z wieczorną mszą św.
 6. W piątek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 7. Próba dziecięcego zespołu Hosanna w sobotę o 12.00 w salkach.
 8. Zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości. Świętowanie rozpoczniemy mszą św. w niedzielę 11 listopada o godz. 12.00 w naszym kościele w intencji Ojczyzny i Bohaterów Rzeczpospolitej. Następnie przejdziemy na Skwer Obrońców Wiary i Ojczyzny, gdzie będzie miała miejsce uroczystość patriotyczna. Cała Polska łączy się w Jubileuszową 100 Rocznicę odzyskania wolności. Byłoby dobrze, gdyby społeczność opalenicka włączyła się jak najliczniej w to narodowe świętowanie. Zapraszamy wszystkich, by przez udział w tych uroczystościach spłacić dług wdzięczności naszym przodkom. Pamiętajmy o wywieszeniu w tym dniu flagi narodowej.
 9. W nadchodzącym tygodniu modlitwą różańcową i w trakcie mszy św. będziemy wspierać naszą Ojczyznę.
 10. Wzorem lat ubiegłych w przyszłą niedzielę gościć będziemy Oblatów z Obry, którzy po mszach św. będą rozprowadzać kalendarze misyjne.
 11. Przygotowywane są XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej, które rozpoczną się 18 listopada.
 12. Bardzo serdecznie prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie.
 13. Na cmentarzu znaleziono pęk kluczy, można je odebrać w zakładzie pogrzebowym UNIWERSAL.
 14. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 15. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.
 16. Odeszli do wieczności:
  † Sławomir Jankowiak, l 44 z ul. Mickiewicza
  † Urszula Silska, l. 80 z Troszczyna
  † Helena Bręk, l. 84 z Kozłowa
  † Wiesław Adamczak, l. 55 z ul. Wierzejewskiego
  Odbędzie się pogrzeb:
  † Romana Nowaka, l. 70 z ul. Nowej

XXX Niedziela zwykła

 1. Dziś mija 469 rocznica poświęcenia naszego kościoła i ołtarza głównego dokonana przez bp Jana Bajkowskiego sufragana poznańskiego.
 2. Po mszach klerycy będą zbierać ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe w od poniedziałku do środy o 18:00, dla dzieci i na wioskach o 17.00. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie byli na nabożeństwie.
 4. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.30 i 10.45. Msza św. z procesją na cmentarzu w Opalenicy o 14.30, a w Urbanowie o 12.00.
 5. Ofiary na potrzeby utrzymania cmentarza parafialnego będą zbierać przed cmentarzem 1 listopada panowie ubrani w komże.
 6. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.00, 10.00, 16.00 i 18.30.
 7. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada każdego dnia można uzyskać jeden odpust zupełny dla zmarłego przez nawiedzenie cmentarza oraz pod zwykłymi warunkami: przystąpienia do spowiedzi św. kilka dni przed lub po, przyjęcia w tym dniu Komunii Św., nieprzywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego oraz odmówienie dowolnej modlitwy w intencji wyznaczonej przez Papieża. Szczegóły zyskiwania odpustów w gablocie.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nie zapominajmy o modlitwie w intencji kapłanów i o nowe powołania. Okazja do spowiedzi św. w piątek o 15.00 dla dzieci, o 17.00 na wioskach oraz każdego dnia pół godziny przed mszą św. Odwiedziny chorych z Komunią Św. w pierwszą sobotę od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. W sobotę o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 9. Wymienianki jednorazowe można składać w zakrystii, a całoroczne w biurze parafialnym. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki do wymienianek.
 10. Bardzo prosimy o segregację śmieci na cmentarzu, a także o roztropną, opartą na zasadach wiary dekorację grobów.
 11. Burmistrz Opalenicy zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 68 lat, na bezpłatną profilaktykę nowotworów jelita grubego oraz mężczyzn, którzy skończyli 50 lat, na bezpłatną profilaktykę nowotworów prostaty. Zapisy na badania w Urzędzie Miejskim w Opalenicy osobiście lub telefonicznie. Badania odbywają się 9 i 16 listopada.
 12. Przychodnia Hipokrates zaprasza 9 listopada na badania kardiologiczne nowoczesnym EKG. Badanie stanowi profilaktykę udarowo – zawałową. Każdy badany skorzysta z konsultacji i otrzyma opis do wyniku.
 13. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 14. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.
 15. Odeszli do wieczności:
  † Teresa Maniecka, l.67, z ul. Poznańskiej
  † Janusz Galas, l.62, z Zarzecza
  Dobry Jezu…

XXIX Niedziela zwykła

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na cele misyjne.
 2. Zachęcamy do włączenia się w akcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przez wysłanie SMS o treści RATUJE pod numer 72405.
 3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 18:00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00. Zachęcamy do udziału zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku nie byli na nabożeństwie.
 4. Spotkanie katechetów dekanatu bukowskiego z metodykiem w poniedziałek o godz. 16.00 w gimnazjum.
 5. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Jana Pawła II.
 6. Spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania – grupy Pana Irka we wtorek – klasy VIII o godz. 17, klasy III gimnazjum o 18:00, a grupa Pana Leszka w środę o godz. 17.15. Spotkania odbywają się w salkach.
 7. W tym tygodniu w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Nowenna do św. Judy Tadeusza codziennie przed wieczornym nabożeństwem różańcowym. Msza św. do św. Judy Tadeusza odbędzie się w niedzielę wieczorem. Święty Juda uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Podziękowania, prośby i zawierzenia można składać przed obrazem patrona.
 8. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Zamościa w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w kościele św. Józefa.
 9. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako niedzielę powołań kapłańskich, gościć będziemy jak co roku kleryków, w ich obecności będziemy wspierać seminarium modlitwą i ofiarami składanymi przed kościołem.
 10. Przyszła niedziela będzie Rocznicą Poświecenia własnego kościoła, od soboty wieczora i w niedzielę gościć będziemy kwartet solistów z Ukrainy, którzy ubogacą śpiewem wszystkie msze św., a w sobotę po wieczornej mszy św. zapraszamy na wsłuchiwanie się w piękny śpiew kwartetu w kościele.
 11. W przyszłą niedzielę liczenie wiernych.
 12. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o segregację śmieci na cmentarzu, a także o roztropną, opartą na zasadach wiary dekorację grobów.
 13. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 14. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.
 15. Odeszli do wieczności:
  † Helena Maciałek, l. 64 z Poznania, pogrzeb odbył się w minionym tygodniu
  † Waldemar Konieczny, l. 59 z Borui Kościelnej, pogrzeb w poniedziałek o 11.00
  † Marianna Humerczyk, l. 86 z ul. Żeromskiego, pogrzeb w Grodzisku Wlkp. we wtorek o 14.00
  Dobry Jezu……….

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Przeżywamy dziś Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Dziękujmy Bogu za dar życia św. Jana Pawła II i rozważajmy na nowo jego nauczanie. Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierający uzdolnioną ubogą młodzież. Uczniowie ze szkolnego koła Caritas rozprowadzają papieskie kremówki od godz. 9.00 przy dzwonnicy.
 2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Do wspólnej modlitwy w ich intencji zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dziś na 18.00.
 3. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 18:00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00, na wioskach o 17.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie, w drodze do pracy czy w podróży.
 4. Jutro w poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Na mszy św. wieczornej i na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić w intencji dzieci, które odeszły i za ich rodziny. Zapraszamy szczególnie wszystkich rodziców doświadczonych stratą dziecka oraz ich bliskich na wspólną modlitwę.
 5. W liturgii we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – patronki budowy kościołów, w czwartek święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia, którą szczególnie zapraszamy na czwartkowe nabożeństwo różańcowe odprawiane w ich intencji. W piątek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w sobotę św. Jana Kantego.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa Pani Danki w środę o godz. 17:00, a Pani Wiktorii w środę o 17.30 w salkach.
 7. W piątek rozpoczynamy nowennę do św. Judy Tadeusza.
 8. Próby: dziecięcego zespołu „Hosanna” w sobotę o 12.00, młodzieżowego zespołu w sobotę o 10.00 w salkach. Zapraszamy wszystkich chętnych. Spotkania wspólnoty „Galilea” w piątki po wieczornej mszy św., na które serdecznie zapraszamy młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.
 9. Za tydzień składka inwestycyjna na spłatę remontu ołtarza. Msza św. za Ofiarodawców i w intencji odnowienia duchowego parafii będzie odprawiona w niedzielę o godz. 12.00.
 10. Bardzo prosimy o segregację śmieci na cmentarzu ze względu na koszty ich wywozu, prosimy o wyrzucanie liści w wyznaczonych miejscach. Z góry dziękujemy za zrozumienie.
 11. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 12. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.
 13. Odeszli do wieczności:
  † Stanisława (k) Jarmużek, l. 77 z ul. Przybyszewskiego
  † Dominik Wiśniewski, l. 20 z ul. Akacjowej
  † Czesław Ogór, l. 80 z ul. Staszica
  Odbędzie się pogrzeb:
  † Marii Henicz, l. 65 z ul. Przybyszewskiego we wtorek o 11.00

XXVII Niedziela zwykła

 1. W całym kościele powszechnym dostrzega się i docenia ogromną wartość odmawiania modlitwy różańcowej, niech więc i w naszej parafii nie zabraknie chętnych do odmawiania tej modlitwy i dlatego zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 18.00, a dzieci na godz. 17.00 od poniedziałku do piątku. Także wioski niech się zmobilizują na godz. 17.00 do kaplic. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie, w drodze do pracy czy w podróży.
 2. Koło Radio Maryja przy parafii św. Józefa ma swoje spotkanie we wtorek 9 października o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 3. Spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania – grupy Pana Irka we wtorek – klasy VIII o godz. 17, klasy III gimnazjum o 18:00, a grupa Pana Piotra w sobotę o godz. 12.00. Spotkania odbywają się w salkach.
 4. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania w piątek w kościele. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.30 a następnie adoracja przygotowana przez młodzież z naszej parafii.
 5. Inauguracja roku akademickiego Opalenickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbędzie się w piątek 12 października o godz. 18.00 w sali widowiskowej w Remizie Strażackiej przy ul. Młyńskiej.
 6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski, dziękując Bogu za dar życia św. Jana Pawła II. Z tej okazji jak co roku zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Uczniowie ze szkolnego koła Caritas będą rozprowadzać papieskie kremówki w przyszłą niedzielę od godz. 9.00 przy dzwonnicy.
 7. Gratulujemy ministrantowi Krzysztofowi Komorowskiemu pozytywnego ukończenia kuru ceremoniarza i życzymy mu dobrego wykorzystania tej posługi.
 8. Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w piątek.
 9. W 101 Rocznicę ostatniego objawienia fatimskiego w sobotę 13 października zapraszamy na różaniec, mszę św. wieczorną i ostatnią w tym roku procesję fatimską. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 10. W przyszłą niedzielę 14 października nabożeństwo różańcowe będzie odprawione w intencji nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto.
 11. W dalszym ciągu składka z III niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na spłacenie kosztów renowacji ołtarza głównego. Wszystkim darczyńcom i tym, którzy to dzieło w jakikolwiek sposób wspierali składamy serdeczne Bóg zapłać. Msza św. za Ofiarodawców zostanie odprawiona w niedzielę 21 października o godz. 12.00.
 12. Bardzo prosimy o segregację śmieci na cmentarzu i wyrzucanie liści z drzew w wyznaczonym miejscu. Z góry dziękujemy za zrozumienie.
 13. Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
 14. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.
 15. Odbyły się pogrzeby:
  † Marty Gawlik, l. 86 z Porażyna
  † Reginy Lehman, l. 72 z Kopanek
  † Zdzisława Koniecznego, l. 66 z Jastrzębnik
  † Tomasza Śmierzchalskiego, l. 61 z ul. Szkolnej
  Odbędzie się pogrzeb:
  † Michała Binasia, l. 50 z ul. 27 Grudnia w poniedziałek o 11.00