1. 

Okres Wielkiego Postu to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. Gorliwie korzystajmy z tych szczególnych dni łaski Bożej, także przez udział w nabożeństwach pasyjnych.

Droga Krzyżowa dla starszych w najbliższy piątek wyjątkowo o godz. 18.30, dla dzieci i na wioskach normalnie o 17.00.

Gorzkie Żale w niedzielę o 14.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego we wszystkie piątki Wielkiego Postu o 15.00.

Przypominamy, że do pobożnego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przypisana jest łaska odpustu zupełnego.

2.  W piątek wieczorna msza św., która będzie wyjątkowo odprawiona pół godziny później, czyli o godz. 19.00, wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa do Konarzewa pod hasłem „Życie samo się nie zrobi!”. Są trzy trasy, dwie piesze i jedna rowerowa. Zapisy na stronie internetowej EDK. Zachęcamy do udziału. Warto zabrać ze sobą własny drewniany krzyż. Krzyże z drzewa z Ziemi Świętej będzie można także zakupić przed wyjściem. Od godz. 18.00 będzie można w kościele odebrać pakiety w cenie 15.00.

Podczas EDK pokonuje się trudności, przełamuje siebie, aby wejść na drogę pięknego życia i zacząć przeżywać swoją wiarę inaczej, głębiej. Zadajmy sobie pytanie, czy nie warto zatrzymać się w gonitwie życia na tę jedną wymagającą noc. By spotkać się z NIM.

3.  Rekolekcje Wielkopostne dla Szkoły Podstawowej w Opalenicy odbędą się od poniedziałku do środy. Rodziców bardzo prosimy o pomoc w godnym przeżyciu rekolekcji.
4.  Spotkanie Żywego Różańca we wtorek o 16.30 na salkach.
5.  Akcja krwiodawstwa odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 marca od godz. 9.00 do 14.00 przy Centrum Kultury.
6.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum w poniedziałek 12 marca o godz. 18.30 w kościele.
7.  Członkowie Akcji Katolickiej będą bezpłatnie pomagać w rozliczaniu zeznań podatkowych do 20 marca we wtorki w godz. 16 – 18 na salkach parafialnych.
8.  Daninę diecezjalną oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przez cały Wieki Post.
9.  Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.
10.     Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim bardzo dużo artykułów o kobietach, które warto przeczytać.
11.    

Odbył się pogrzeb:

† Józef Wojtala, l. 82 z ul. Konopnickiej

† Zdzisław Onderka, l. 75 z ul. Młyńskiej