1. 

Okres Wielkiego Postu to czas, który wzywa nas do oderwania się od rzeczy ziemskich, a kieruje nasz wzrok ku rzeczom Boskim. Przyjrzyjmy się naszemu życiu. Korzystajmy z tych szczególnych dni łaski Bożej, także przez udział w nabożeństwach pasyjnych.

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci i na wioskach o 17.00, dla starszych o godz. 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 14.30.

Koronka do Miłosierdzia Bożego we wszystkie piątki Wielkiego Postu o 15.00 w naszym kościele.

Przypominamy, że do pobożnego uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach przypisana jest łaska odpustu zupełnego.

2.  Kto może i odczuwa potrzebę głębszego przeżycia Wielkiego Postu przez udział w rekolekcjach – informujemy, że będą one w parafii Św. Józefa od soboty 17 marca wieczora do środy. 
3.  W miniony piątek wyruszyła z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa do Konarzewa, w której wzięły udział 194 osoby. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za zatrzymanie się w gonitwie życia na spotkanie ze Zbawicielem. Jesteśmy pełni uznania dla organizatorów i każdego uczestnika, który podjął trud samotnej, nocnej wędrówki, której celem było przede wszystkim zbliżenie się do Jezusa.
4.  Akcja krwiodawstwa odbywa się dzisiaj od godz. 9.00 do 14.00 przy Centrum Kultury.
5.  Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum jutro, w poniedziałek o godz. 18.30 w kościele.
6.  Spotkanie katechetów dekanatu bukowskiego z metodykiem w poniedziałek o 16.00 w gimnazjum.
7.  Zbiórka ministrantów w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w kościele.
8.  Akcja Katolicka zachęca do włączenia się w Akcję Zajączek Wielkanocny. Można sprawić radość dziecku obdarowując je prezentem. Wystarczy zabrać jajko z ołtarza Matki Bożej Krawieckiej i przygotować upominek. Należy przynieść go w Niedzielę Palmowa do kościoła do godz. 12.00.
9.  Członkowie Akcji Katolickiej bezpłatnie pomagają w rozliczaniu zeznań podatkowych do 20 marca we wtorki w godz. 16 – 18 na salkach parafialnych.
10.          W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont ołtarza głównego. Msza św. za Ofiarodawców zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 7.00.
11.          Daninę diecezjalną oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przez cały Wieki Post.
12.          Czasami nie mamy w czym przenieść wody święconej. Dzisiaj przed kościołem młodzież rozprowadza za dobrowolną ofiarę pojemniczki do wody święconej.
13.         

Po mszy św. dzieci mogą odebrać „Owieczkę” ze Słowem Bożym.

14.          Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać o obronie dzieci i kolejną odsłonę cyklu wielkopostnego z Ojcem Pio o ufności.
15.         

Odbyły się pogrzeby:

† Maria Binaś, l. 61 z ul. Wyzwolenia

† Danuta Rzadkiewicz, l. 85 z Poznania

Odbędzie się pogrzeb:

† Bernadeta Maciejewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opalenicy, l.58 z ul. Mickiewicza – w środę o 11.00

† Maria Nowicka, l. 88 z Koloni – we wtorek o 11.00